Hlavní obsah
Betlém se živými zvířátky a andělé na chůdách, na prvním zámeckém nádvoří. Foto: Vladimír Jakub Mitura (Zámek Nový Hrad, p.o.)

Sezóna roku 2017 na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun skončila Adventním setkáním

Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun se v letošní sezóně naposledy otevřel návštěvníkům v rámci tradiční akce Adventní setkání - stalo se tak v sobotu 2. prosince. Do zámeckého areálu během dne přišly přes tři tisíce lidí.

Betlém se živými zvířátky a andělé na chůdách, na prvním zámeckém nádvoří. Foto: Vladimír Jakub Mitura (Zámek Nový Hrad, p.o.)
Sezóna roku 2017 na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun skončila Adventním setkáním

Zámecká sezóna roku 2017 byla se vší parádou zakončena velice vydařenou tradiční akcí - Adventním setkáním. Několik dnů pracovníci zámku ručně připravovali adventní a vánoční dekorace, což bylo možné sledovat na instagramovém účtu zámku. Pracovnice zámku vlastnoručně upekly vánočku a nádherný vrkoč, ozdobeno bylo zámecké nádvoří i zámecké interiéry

V sobotu 2. prosince od 10 hodin to celé vypuklo. Po celý den bylo na všech třech nádvořích velice živo, byl připraven bohatý program pro děti i dospělé, stánky s občerstvením a otevřen byl rovněž Zámecký šenk. Celou akci moderoval herec Jaroslav Sypal. V podvečer se slavnostně rozsvítil vánoční stromeček a vše bylo zakončeno ohňovou show na prvním nádvoří.

„Po sečtení všech pásek, kterými jsme "kroužkovali" nově příchozí návštěvníky, jsme došli k úžasnému číslu 3024 příchozích do zámeckého areálu. Navíc na prohlídku zámku s průvodcem šlo celkem 551 lidí. Jsme tedy moc rádi za tak obrovskou účast a také za krásné počasí, které nám během dne vyšlo. Už teď pilně připravujeme následující sezónu 2018. A budeme se na vás opět těšit na viděnou za bránou našeho zámku v příštím roce,” uvedl ředitel zámku Mgr. Josef Kabát.

Na facebookovém profilu zámku lze zhlédnout přes 60 fotografií zachycujících celý průběh dne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků