Hlavní obsah
Účastníci prvního workshopu "Tvorba dynamických webových stránek pomocí jazyka PHP". Foto: Beáta Sklářová

Šanci získat zdarma nové poznatky mají pracovníci škol v Moravskoslezském kraji

Pracujete v mateřské, základní či střední škole v Moravskoslezském kraji a chcete získat zdarma nové poznatky v oblasti matematiky, informatiky a využívání informačních a komunikačních technologií ve školách?

Účastníci prvního workshopu "Tvorba dynamických webových stránek pomocí jazyka PHP". Foto: Beáta Sklářová
Šanci získat zdarma nové poznatky mají pracovníci škol v Moravskoslezském kraji

Nejen pracovníci základních a středních škol, ale také pracovníci mateřských škol mají nyní možnost absolvovat zdarma kurzy a workshopy, které jsou určeny pro všechny pracovníky (pedagogické i nepedagogické) škol v Moravskoslezském kraji.

Tyto vzdělávací kurzy a workshopy pořádá Centrum celoživotního vzdělávání Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v rámci projektu Zvyšování odborných kompetencí pracovníků škol a školských zařízení v MSK v oblasti matematiky, VT a využívání ICT ve školách. Přínosem pro pedagogické i nepedagogické pracovníky je skutečnost, že se seznámí jak s novými informačními a komunikačními technologiemi, tak s novými metodami ve výuce a podpoří tak svůj profesní rozvoj.

První workshop Tvorba dynamických webových stránek pomocí jazyka PHP v rámci tohoto projektu proběhl v prostorách Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity letos 12. června.

Účastníci workshopu byli seznámeni s možnostmi tvorby dynamických webových stránek pomocí jazyka PHP a pak si v průběhu celého odpoledne postupně vyzkoušeli počáteční instalaci balíčku aplikací XAMPP (sdružuje aplikace Apache, PHP interpreter a MySQL databázi) a pracovali s jednoduchými i strukturovanými příkazy jazyka PHP včetně jeho implementace do XHTML kódu. Celý workshop byl protkán praktickými ukázkami, které si mohli účastníci sami vyzkoušet i naprogramovat. Na závěr pak proběhla malá diskuse ohledně možné náplně dalších kurzů jazyka PHP, o který je nebývale velký zájem.

Další workshop s názvem Čísla a jejich vlastnosti se uskuteční 30. srpna a nabídka workshopů je průběžně doplňována, stejně jako nabídka kurzů. Podzimní nabídka kurzů obsahuje například kurzy Hrajeme si s počítačem - kurz pro učitele MŠ, Prezentace jako nástroj výuky podporující interakci žáků, Základy práce s interaktivní tabulí, Využití aplikačních programů MS Office 2010 ve všeobecně vzdělávacích předmětech, Jak využít ICT v projektovém vyučování, Tvorba www aplikací, Prezentační program PowerPoint 2010, Textový editor Word 2010, Tabulkový procesor Excel 2010 – to vše v jednotlivých kurzech formou příkladů a cvičení a další…

Nabízíme také možnost pořádání kurzu v místě zvoleném účastníky kurzu, takže nemusíte jezdit vy k nám, ale přijedeme my k vám.

Bližší informace o projektu a kurzech i workshopech naleznete na www.projekty.osu.cz/zokim

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků