Hlavní obsah
Kromě předporodních kurzů pak nabízí Jesenická nemocnice i cvičení pro těhotné. Foto: archiv Agel

S průběhem porodu v Jesenické nemocnici seznámí budoucí maminky primář porodnice

I v novém roce se mohou maminky z Jeseníku a okolí teoreticky i prakticky připravovat na porod. Jesenická nemocnice i letos nabídne těhotným ženám skupinové cvičení a předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu.

Kromě předporodních kurzů pak nabízí Jesenická nemocnice i cvičení pro těhotné. Foto: archiv Agel
S průběhem porodu v Jesenické nemocnici seznámí budoucí maminky primář porodnice

Letos poprvé se přitom k přednášejícím připojí také sám primář gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice MUDr. Antonín Kořenek, který bude přednášet na téma průběhu porodu, porodního plánu či spolupráce s lékařem a porodní asistentkou.

V průběhu prvního pololetí roku 2017 proběhne v Jesenické nemocnici celkem sedm přednášek předporodní přípravy, které jsou vždy věnovány jednomu specifickému tématu.

„V únoru bude na programu správná výživa v těhotenství, v březnu proběhnou přednášky na téma průběhu porodu a epidurální analgezie, v měsíci dubnu bude řeč o přípravě na porod a květen věnujeme kojení a také období šestinedělí,“ jmenuje Mgr. Iva Mašlaňová, vrchní sestra gynekologie Jesenické nemocnice s tím, že přednášky povedou porodní asistentky, všeobecné sestry novorozeneckého oddělení, lékařka ARO a také sám primář gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice MUDr. Antonín Kořenek.

Přednášky v rámci předporodního kurzu startují vždy v 15 hodin v jídelně Jesenické nemocnice a jsou na ně zvány jak nastávající maminky, tak i jejich doprovod. Cena za jednotlivé přednášky je vždy 50 korun a zájemci mohu bez objednávky rovnou přijít v daný termín do nemocnice.

Kromě předporodních kurzů pak nabízí Jesenická nemocnice i cvičení pro těhotné, které probíhá pod vedením porodní asistentky, a to každé úterý od 14:45 hodin v tělocvičně nemocnice. Délka trvání skupinové lekce je zhruba jedna hodina a cena třicet korun.

„Tělocvična je plně vybavena, jsou zde žíněnky, karimatky i overbaly, takže maminkám stačí už jen pohodlné oblečení a něco k pití,“ doplnila Mgr. Iva Mašlaňová s tím, že na cvičení, které je vhodné pro ženy ve všech fázích těhotenství, není potřeba se nijak objednávat. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků