Hlavní obsah
Lukáš Hejlík v roli Roberta Langdona Foto: Klára Kašparová

S knihou na divadelním jevišti: LiStOVáNí v Poličce představí bestseller Dana Browna

Ve čtvrtek 27. února v Poličce přivítají členy z projektu scénického čtení LiStOVáNí. Tentokrát přijede Lukáš Hejlík a Věra Hollá s bestsellerem Inferno od světoznámého amerického spisovatele Dana Browna.

Lukáš Hejlík v roli Roberta Langdona Foto: Klára Kašparová
S knihou na divadelním jevišti: LiStOVáNí v Poličce představí bestseller Dana Browna

LiStOVáNí je divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit a probudit zájem o čtení. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

„Se svým projektem Listování k nám Lukáš Hejlík zavítá již po několikáté. Scénické čtení se vždy setkalo s velikým úspěchem a lidé se pokaždé těší na to, s čím LiStOVáNí opět přijede. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na divadelní představení zpracované na motivy knihy Inferno od Dana Browna, amerického spisovatele thrillerů,“ uvedla za organizátory Klára Kašparová.

Dan Brown v lednu zavítal do České republiky, do Poličky se již nedostane, ale jeho slavné dílo, divadelně zpracované, ano. „Uvidíte plnohodnotné představení. Úprava představí celý příběh knihy. Doprovází nás muzika, kostýmy, jen máme v ruce stále knihu, čímž jasně dokazujeme, že čtení dnes ještě není mrtvá věc. Nejedná se o předčítání nějakých úryvků za stolem. Ne, je to opravdu svěží akční 3D podívaná,“ uvedl hlavní účinkující Lukáš Hejlík.

Proslulý harvardský symbologista Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí Dantova temná epická báseň. Dojde ke katastrofě, která navždy změní celý svět? Přijďte posoudit sami.

Scénické čtení Inferna proběhne ve čtvrtek 27. února ve 20.00 hodin v poličském Divadelním klubu. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v poličské knihovně na oddělení pro dospělé a na Informačním centru v Bystrém.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků