Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miroslav Knotek

S jarem přichází doba úklidů a výhrabů zelených ploch a keřových skupin

I přes současnou situaci související s mimořádnými opatřeními proti koronaviru probíhá na území třetího plzeňského obvodu jarní, respektive generální úklid, kterým prochází všechny zelené plochy a keřové skupiny.

Ilustrační foto Foto: Miroslav Knotek
S jarem přichází doba úklidů a výhrabů zelených ploch a keřových skupin

Výhraby se nezaměřují pouze na likvidaci spadaného listí, odumřelých částí rostlin, mechů, větviček a jiných nečistot v trávníku snižující jeho kvalitu, ale také na úklid veškerých odpadků, které se na něm nachází. Výměr plochy, na které se tyto práce provádí, je bezmála 105 hektarů.

„Jarní výhrab začal ve druhé polovině března a bude pozvolna probíhat do první seče. Termín ukončení máme sice stanovený, ale vzhledem k současné situaci nebudeme přistupovat k sankcím za nedodržení termínu,” informoval David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Firmy, které provádí celoroční údržbu zeleně v plzeňském centrálním obvodu, jsou seznámeny s platnými nařízeními vlády, která důsledně dodržují. Po ukončení výhrabu bude rozhodnuto o termínu zahájení sečí, a to dle aktuálního počasí.

Firmy jsou připraveny nejen na zahradnické práce, ale i na úklidové. Již od minulého týdne vzhledem k situaci probíhá strojní čištění s použitím dezinfekce, které za normálních okolností začíná až v půlce dubna.

„Daná situace si vyžaduje opatření i ze strany firem, tzn. snížení počtu pracovníků. Firmy nám svá opatření oznámily a my můžeme konstatovat, že těmito opatřeními není zásadně ohrožen chod plánovaných prací. Chtěl bych proto všem zainteresovaným firmám poděkovat, že v době, kdy jsou jejich pracovní podmínky ztíženy, zvládají uklízet a provádět objednané práce,” dodal David Procházka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků