Hlavní obsah
Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha 2019 Foto: Lukáš Krajčo

Roztančené jeviště ovládli Vladimír Polívka a Dita Tuháčková

Po loňském úspěchu se i letos ve Švandově divadle konalo taneční klání Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha, které je autorským projektem Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové, a to hned ve dvou večerech.

Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha 2019 Foto: Lukáš Krajčo
Roztančené jeviště ovládli Vladimír Polívka a Dita Tuháčková

Ve čtvrtek 14. března, kdy se konalo první představení, odměnili diváci nejvíce výkon Vladimíra Polívky a Dity Tuháčkové. V pátek 15. března šlo již do tuhého a dostavila se i odborná porota.

V pražském klání se do projektu zapojilo osm pražských scén, které reprezentovali:

Miroslav Hrabě a Zuzana Šťastná (Divadlo Radka Brzobohatého)

Adéla Gondíková a Martin Šimek (Divadelní společnost Háta v rámci Divadlo Palace)

Peter Pecha a Petra Stehnová (Divadlo Broadway) 

Berenika Kohoutová a Jakub Necpál (Divadlo Studio DVA) 

Vladimír Polívka a Dita Tuháčková (Dejvické divadlo) 

Ivana Chýlková a František Kopecký (Činoherní klub) 

Sara Sandeva a Adam Havel (Divadlo v Rytířské)

Karel Heřmánek ml. a Tereza Řípová (Divadlo Bez zábradlí) 

Zcela vyprodané divadlo vidělo více než tříhodinovou show plnou skvělých tanečních výkonů všech soutěžících. Vše doplněno výbornou moderátorskou dvojicí Terezou Kostkovou a Petrem Říbalem, který zaskočil za avizovaného Libora Boučka. Pro Petra to byl těžký úkol, poněvadž scénář dostal do rukou až v pátek ráno. Oba moderátoři dodali večeru noblesu, humor, a diváci se tak u jejich výstupech bavili.

V porotě zasedli herečka Veronika Arichteva, herečka Veronika Freimanová, herečka Lilian Malkina, zpěvák Pavel Callta, zpěvák David Gránský, hokejista Ondřej Pavelec. Porotci neměli vůbec lehký úkol vybrat vítěze. Několikrát dali i nejvyšší známku 10. Nakonec si ale jejich cenu a tím prvenství odnesli Vladimír Polívka a Dita Tuháčková.

„Tohle jsem vůbec nečekal. Jsem samozřejmě rád. Hlavně jsem to nechtěl pokazit Ditě, která to se mnou neměla při trénincích lehké,“ řekl vítěz Vladimír Polívka, kterého do publika přišla podpořit i jeho maminka Chantal Poulin. Na druhém místě – Cenu diváků získali Sara Sandeva a Adam Havel. Třetí místo – Cenu internetu si vytancovali Berenika Kohoutová a Jakub Necpál.

Hudebním vystoupením čtvrtek zpestřili Monika Sommerová a David Gránský. V pátek pak Moniku Sommerovou vystřídal Pavel Callta. Za zmínku stojí kapela Gin In Jam, která všechny hudební čísla, ale hlavně soutěžní tance doprovodila živým vystoupením a večeru dodala punc nejvyšší kvality.

V páteční večer se v závěru, před vyhlášením výsledků, konala dražba kalendáře na rok 2020 – Síla křehké ženskosti. Ten se vydražil za 24 000 Kč. Výtěžek z prodeje kalendářů poputuje na podporu boje proti domácímu násilí neziskové organizaci Lidská pouta, která se ve své osvětové, přednáškové a poradenské činnosti zaměřuje na problematiku domácího násilí, a to bez ohledu na věk a pohlaví.

Velké poděkování patří 12 dámám, které se nechaly pro kalendář nafotit - Daně Batulkové, Lucii Černíkové, Adéle Gondíkové, Andree Hoffmannové, Nině Horákové, Ivaně Chýlkové, Berenice Kohoutové, Veronice Khek Kubařové, Elizabetě Maximové, Saře Sandevě, Šárce Vaculíkové a Světlaně Witowské. Kalendář lze také zakoupit přes webové stránky projektu – roztancenedivadlo.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků