Hlavní obsah
Prohlídky pro rodiny s dětmi nabízejí zábavu i zážitek. Foto: Anna Čelouchová

Rodiny s dětmi jsou zvány na speciální prohlídky na zámku v Mníšku pod Brdy

V zámku v Mníšku pod Brdy o víkendu pozvou rodiny s dětmi na speciální prohlídky. Chystá se oblíbená Cesta za pohádkou a Podvečerní prohlídky s andělem a bílou paní. Zámkem při nich provází průvodkyně v pohádkovém kostýmu a svůj výklad přizpůsobí věku a schopnostem malých návštěvníků.

Prohlídky pro rodiny s dětmi nabízejí zábavu i zážitek. Foto: Anna Čelouchová
Rodiny s dětmi jsou zvány na speciální prohlídky na zámku v Mníšku pod Brdy

Při prohlídce Cesta za pohádkou si mohou děti ověřit své znalosti českých pohádek. Budou totiž po nich na zámku pátrat. Děti navštíví jídelny, salóny, knihovnu nebo pracovnu a v každé komnatě budou mít za úkol najít ukryté indicie.

To jsou předměty, které pohádky v zámku zanechaly jako nápovědu, aby děti pohádky správně uhodly a pojmenovaly. Některé znají z knížek, které jim rodiče četli, některé z filmu a televize.     

Kdo se kamarádí s holoubky, odkud pochází rytíř Brtník z Brtníku, kdo kouřil kouzelnou fajfku nebo snědl otrávené jablko? Pokud neznáte správnou odpověď, vše se dozvíte od pohádkové průvodkyně. Na konci prohlídky čeká na všechny hodné děti malá odměna. 

Máte rádi princezny a krále? Na úplný závěr navštívíte 77 malých panenek, na kterých si prohlédnete, jaká byla starodávná móda. Princezny nenosily jenom korunky, ale i špičaté nebo ušaté klobouky, paruky nebo ovoce ve vlasech. Králové zase měli kraječky, mašličky a špičaté boty.       

Podvečerní prohlídky s andělem a Bílou paní jsou prohlídky oživené. „Kromě pohádkové průvodkyně potkáte také anděla v zámecké kapličce a bílou paní, jak se prochází po chodbě,“ informovala zástupkyně kastelánky Ivana Černá.

Děti se jistě budou těšit na to, že se z nich stanou šlechtici. Anděl s mečem v ruce je totiž bude pasovat na princezny a rytíře ze zámku Mníšku. Každý statečný uchazeč o šlechtický titul dostane malý dárek.

S andělem se rozloučíme, a když vyjdeme na chodbu, určitě potkáme Bílou paní. Možná je to Leontýnka! Prochází se se svíčkou v ruce a mává dětem na uvítanou.     

Prohlídky začínají od 16 hodin a je třeba se rezervovat na telefonu 318 590 261.       

„Rádi bychom rodiče s dětmi pozvali i do našeho Kouzelného sklepení plného pohádkových bytostí,“ doplnila průvodkyně Anna Čelouchová.

Schodiště do sklepa je sice tajemné, ale pohádkových postav se nikdo bát nemusí. Potkáte hodného čerta, princeznu, krále, vodníka a další bytosti. „Zejména zámecký čertík Brdík se na děti moc těší. Vždycky mu zasvítí očičko, když ho děti navštíví,“ prozradila paní průvodkyně.  

Program prohlídek v září:  

SOBOTA 21. září – Cesta za pohádkou a Kouzelné sklepení
NEDĚLE 22. září – Cesta za pohádkou a Kouzelné sklepení
SOBOTA 28. září – Podvečerní prohlídky s andělem a bílou paní
NEDĚLE 29. září – Cesta za pohádkou a Kouzelné sklepení              

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků