Hlavní obsah
Foto: RockOpera Praha

RockOpera Praha zve opět na Fausta. Divácky nejnavštěvovanější operu loňského roku

Ve středu 9. března od 19 hodin uvádí RockOpera Praha další reprízu své opery Faust. Rockové a nu-metalové zpracování nejznámějšího díla Johanna Wolfganga von Goetha si již od své slavnostní premiéry nachází své příznivce a v loňském roce se dokonce stalo divácky nejnavštěvovanějším představením vůbec.

Foto: RockOpera Praha
RockOpera Praha zve opět na Fausta. Divácky nejnavštěvovanější operu loňského roku

V titulních rolích se objeví Jiří Zonyga coby Faust a Viktor Dyk jako Mefistofeles. 

„Divácký úspěch Fausta nás velmi těší, jeho průměrná návštěvnost byla vloni bezmála 98 procent, přičemž průměr všech představení se pohyboval okolo 95 procent. Přízni rockerů se těší všechny naše představení. Jsme moc rádi, že stejně jako Faustovi se daří i naší poslední novince Anna Karenina. Fanoušky proto možná potěšíme i tím, že pro obě inscenace teď ve studiu RockOpery Praha natáčíme také CD,“ uvedla zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest 

Představení Faust z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest nabídne kromě silného hudebního zážitku i dech beroucí vizuální podívanou. Svá akrobatická a artistická čísla předvede mezinárodní soubor Teatr Novogo Fronta pod vedením choreografky Iriny Andreevy a ohnivou a světelnou show zajistí skupina Pyroterra. 

„Příběh Fausta je postaven na velkých emocích, vášni, na stálém hledání smyslu existence a nestárnoucím souboji dobra a zla, což lze velmi jednoduše přenést i do dnešní doby. Možná právě pro tu jeho nadčasovost diváky představení tak baví. Mohou se skrz několik set let starý příběh zamyslet nad vlastním běžným životem,“ dodala Pavla Forest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků