Hlavní obsah
Czech Talent Český Krumlov - badminton Foto: BK TJ Baník Most

Žáci se utkali v badmintonových kláních

Družstvo Severních Čech badmintonistů věkové kategorie U11 se výborně prezentovalo o víkendu 19. - 20. října na celostátním turnaji regionálních výběrů Czech Talent Český Krumlov. Přesto to na prvenství nestačilo, ve finále se tak rozhodovalo mezi Prahou a Severní Moravou.

Czech Talent Český Krumlov - badminton Foto: BK TJ Baník Most
Žáci se utkali v badmintonových kláních

Ve složení Kryštof Sůva (Slovan Vesec), Marcel Marek, Monika Niedermayerová (oba TJ Chemička Ústí nad Labem), Jan Bleyer, Tereza Grznárová, Veronika Burdová (všichni BK TJ Baník Most) vybojovalo krásné třetí místo, když o bodové zisky se postarala především dívčí polovina týmu.

Soutěži družstev dominoval Výběr Prahy, který ve finále zdolal družstvo Severní Moravy poměrem 5:1.

Součástí akce byl i turnaj jednotlivců. Mezi dívkami suverénně vyhrála Tereza Grznárová, která během turnaje neztratila ani jeden set. Mezi chlapci zvítězil Matyáš Puffr z SKB Český Krumlov.

Starší věkové kategorie soutěžily v Ústí nad Labem a v Liberci. Při Grand Prix „C“ U13 si z dvojice členů Baníku Most Anna Portová a Matěj Trup lépe vedla Portová, která byla bronzová v singlu a s Nelou Fenclovou (SK Prosek Praha) zvítězila ve čtyřhře.

Z oblastního přeboru U17 v Ústí nad Labem přivezli hráči Baníku Most bronzové medaile, Tereza Burdová ze singlu, Vojtěch Hošek a Jan Port z deblu.

Czech Talent Český Krumlov – celkové pořadí:

1. Výběr Prahy, 2. Severní Morava, 3. Severní Čechy, 4. Jižní Morava, 5. Jižní Čechy „A“, 6. Východní Čechy, 7. Západní Čechy, 8. Jižní Čechy „B“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků