Hlavní obsah
Festival regionálních potravin Plzeňského kraje se těšil velkému zájmu veřejnosti. Spokojeni byli jak malí, tak i velcí. Foto: Ivo Šašek

Regionální potraviny v Plzeňském kraji získávají popularitu

V letošním roce probíhá v Plzeňském kraji již třetí ročník soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje. Tato soutěž organizovaná ministerstvem zemědělství za podpory jednotlivých krajů získává v jihozápadních Čechách stále více příznivců.

Festival regionálních potravin Plzeňského kraje se těšil velkému zájmu veřejnosti. Spokojeni byli jak malí, tak i velcí. Foto: Ivo Šašek
Regionální potraviny v Plzeňském kraji získávají popularitu

V letošním roce možnosti zúčastnit se soutěže využilo 25 výrobců s 63 výrobky. Výrobky soutěžily v 9 kategoriích a následně byli porotou v Plzeňském kraji vybráni tito vítězové:

• Masné výrobky tepelně opracované, včetně uzených mas: Řeznictví - PIRNÍK, spol. s.r.o. - Zbojnický bok česnekový 
 • Masné výrobky trvanlivé: Zemědělské obchodní družstvo Mrákov - Mrákovská vrchovina 
 • Sýry včetně tvarohu: Kategorie nebyla vyhlášena 
 • Mléčné výrobky ostatní : Minimlékárna JOMA – Martínek - Jogurt bílý 
 • Pekařské výrobky, včetně těstovin: PEKO-Němečková, s.r.o. - Grahamový listový šáteček s ořechovou náplní 
 • Cukrářské výrobky, včetně cukrovinek: Střední škola Horažďovice - Prácheňská hnětynka 
 • Alkoholické a nealkoholické nápoje, s výjimkou vína z hroznu révy vinné:  Ing. Jaroslav Lstibůrek - Medovina z Českého lesa s příchutí chmele a zázvoru                  
 • Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě: Lukrena, a.s. - Hrušky sušené 
 • Ostatní: Zpracovna ryb Klatovy a.s. Kapr uzený, porcovaný

Vítězové mohou své výrobky označovat logem Regionální potravina po dobu 4 let a v současné době je na území Plzeňského kraje 23 nositelů tohoto ocenění. Jejich přehled, stejně jako vítězů v jiných krajích, je včetně kontaktů pro zájemce k dispozici na stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Kromě vítězů v jednotlivých kategoriích se porota rozhodla udělit ještě zvláštní ceny, které sice nemohou používat označení regionální potravina, ale rovněž dosáhly mimořádné kvality. Jedná se o Dobřanskou hvězdu 14 % tmavý speciál z Pivovaru – Restaurantu Modrá Hvězda, cikánskou pečeni řeznictví Kvarda spol. s r.o., Šumavskou sušenou šunku z firmy  Šneberger, řeznictví a uzenářství, Zelovku z Pekařství Malinová, Šumavské medové pečivo paní Marcely Javorské a Přešínskou tlačenku světlou z Řeznictví a uzenářství Herejk s.r.o.

Vyhlášení vítězů soutěže se uskutečnilo při příležitosti Festivalu regionálních potravin konaného na nádvoří Krajského úřadu Plzeňského kraje. Předání cen se zúčastnili kromě celé řady dalších hostů a velkého zájmu veřejnosti ministr zemědělství Petr Bendl a hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Festival regionálních potravin Plzeňského kraje nabídl všem návštěvníkům bohatý kulturní program. Ti, kdo přišli, mohli ochutnat jídla uvařená z regionálních potravin, a to jak profesionálními kuchaři, tak i vítězi letošního ročníku soutěže středních škol Vaříme z regionálních potravin žáky Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Horšovském Týně

Na Farmářských trzích, které byly součástí Festivalu, se prezentovala většina účastníků nejen letošního, ale i minulých ročníků soutěže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků