Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

Ředitelka mateřské školy čelí obvinění ze zpronevěry

O čtvrt milionu korun měla připravit mateřskou školu v obci na Zlínsku její ředitelka. Vyplývá to ze zjištění kriminalistů.

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR
Ředitelka mateřské školy čelí obvinění ze zpronevěry

„Za trestné činy zpronevěra a porušení povinnosti při správě cizího majetku hrozí dosud netrestané ženě v případě jejího odsouzení trest odnětí svobody až na pět let,“ informovala ve čtvrtek 22. listopadu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Kriminalisté předali v minulých dnech státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněné dvaatřicetileté ženě z obce u Zlína. „Jako ředitelka mateřské školy porušila povinnost vyplývající z její funkce a obohatila se o téměř 150 tisíc korun. Mateřskou školu zase připravila o více než 80 tisíc korun. Celkově tak způsobila škodu za téměř čtvrt milionu korun,“ upřesnila policistka.

Ředitelka mateřské školy od září roku 2014 až do konce roku 2015 dodávala stravu do jiné mateřské školy, ale stravu účtovala pouze za polovinu ceny, a navíc jen za cenu potravin. Vědomě tím porušila smluvně dané ujednání o ceně dodávané stravy. Za uvedené období připravila dodávající mateřskou školu o 82 tisíce korun.

„Veškeré platby, které za dodanou stravu od odběratele obdržela, si ponechala pro vlastní potřebu, aniž by je vložila do pokladny mateřské školy. Dále vystavila dvě fiktivní faktury na provedení stavebních prací v mateřské škole. Žádná z firem však stavební práce neprovedla. Přesto vybrala z pokladny školy celkem 81 tisíc korun na uhrazení neprovedených prací,“ pokračovala policejní mluvčí.

Policistka také uvedla, že ředitelka ještě vybrala z pokladny peníze na zaplacení výletu pro děti, přestože fakturu za výlet předtím uhradila elektronicky. Ke konci roku 2015 vybrala z pokladny mateřské školy 20 tisíc korun s tím, že za tyto peníze nakoupí vánoční dárky pro děti, které ovšem nekoupila.

„Obviněná žena se ke svým prohřeškům nepřiznala, ani neuvedla, k jakému účelu použila podvodem získaných téměř 150 tisíc korun,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků