Hlavní obsah
Pomohli by rakouští čerti v Čechách? Foto: Jaroslav Fajtl

Rakouští čerti působí hrůzostrašně, ale některé české děti by je potřebovaly jako sůl

Zřejmě již navěky jsou pryč ty poklidné oslavy svátku sv. Mikuláše, kdy děti netrpělivě očekávaly příchod čerta, Mikuláše a anděla. Dnes máte v ulicích měst spíše pocit, že vypukla válka.

Pomohli by rakouští čerti v Čechách? Foto: Jaroslav Fajtl
Rakouští čerti působí hrůzostrašně, ale některé české děti by je potřebovaly jako sůl

Na plzeňských sídlištích potkáte 5. prosince Mikuláše s jeho doprovodem pouze ojediněle. A není se čemu divit. Různě početné skupinky dětí se v tento den baví tím, že neustále hází dělbuchy a další zábavnou pyrotechniku, a to kamkoliv – do odpadkových košů, průchodů, pod automobily a dokonce i do blízkosti kočárku s malým dítětem.

Otázkou je, kde k takovému množství pyrotechniky vůbec přišly, protože osobu starší osmnácti let, které může být toto zboží prodáno, mezi nimi určitě nenajdete.

Zajímavé by však bylo, kdyby mezi takovou skupinku vlítl některý z čertů, kteří jsou k vidění v sousedním Rakousku.

„V sobotu 1. prosince jsme byli v rakouském Mariazellu podívat se na průvod tamějších čertů. Musíme říci, že budili opravdu hrůzu a vůbec se nezdráhali sešlehat lidi metlami z proutků,“ uvedli Jaroslav Fajtl a Lucie Kratochvílová.

Takový čert z Rakouska by ve správnou chvíli určitě zabral. Je velice pravděpodobné, že by kalhoty mnohých „statečných“ pouličních bojovníků, rozhazujících kolem sebe neuvěřitelné množství pyrotechniky, nezůstaly bez poskvrny. A možná by se potom zamysleli i rodiče.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků