Hlavní obsah
Foto: Marek Švíř

Ragbyová extraliga: Říčany obhájily mistrovský titul

První červnovou sobotu vyvrcholila ragbyová extraliga sezóny 2011/2012. Ve finále obhájil svůj loňský titul Mountfield Říčany, ve FIAT Aréně porazil překvapení letošní sezóny Rental.cz Havířov o čtrnáct bodů.

Foto: Marek Švíř
Ragbyová extraliga: Říčany obhájily mistrovský titul

Havířov, který bojoval o historický úspěch, otevřel skóre v šesté minutě, kdy proměnil trestný kop po chybě domácích kopáč hostí Aleš Kloda. Říčany zvýšily po obdržených bodech obrátky a dostaly se až k brankovišti Havířova, ten však dokázal tlak udržet.

Hosté opět udeřili ve třinácté minutě, kdy útočník Šmolka prošel lehce obranou Říčan a následnou rozehrávku zužitkoval v první pětku finále křídelní útočník Havířova Pavel Kozubík a hosté vedli 0:8.

Domácí měli slibné šance, žádnou však nedokázali dotáhnout dokonce. Ve dvacáté minutě se Říčany dočkaly, po mlýnu na půli soupeře se prosadil hezkou individuální akcí zadák domácích Tomáš Nevický, ten pětkou snížil na rozdíl tří bodů.

Minutu před koncem poločasu udělal Havířov opět chybu na vlastní půli při špatně zahraném mlýnu a dal tak šanci domácím na dotažení výsledku z trestného kopu. Šanci využil domácí kopáč Tomáš Nevický a srovnal na poločasových 8:8.

Ve druhé minutě druhého poločasu se dopustil zbytečné chyby při mlýnu na vlastní půli hostující Jarosz Konrad a z následného trestného kopu otočil vývoj utkání opět Tomáš Nevický.

Hosté se po obdržené pětce vrhli opět do útoku a díky své aktivitě donutili domácí dopustit se ofsajdu přímo před háčkem. Havířovský kopáč Aleš Kloda nabídnutý trestný kop lehce využil a snížil náskok domácích na 18:11.

Vítězství domácích potvrdil devět minut před koncem Michal Schlanger, který využil špatného taktického překopu hostí, prošel přes jednoho obránce a nikým neohrožen po padesátimetrovém sprintu položil třetí pětku Říčan.

Říčany tak získaly svůj sedmý titul Mistra ČR, Havířov, i když prohrál, byl největším překvapením tohoto ročníku a po zásluze získává stříbrné medaile a nejlepší umístění v historii klubu.

Mountfield Říčany - Rental.cz Havířov 25:11 (8:8)

pětky 3:1
sled: 0:3, 0:8, 5:8 8:8 - 11:8, 18:8

Říčany
P: Nevický, Rohlík
KPP: Nevický
TK: Nevický 

Havířov
P: Kozubík Pa.
TK: Kloda A. 2

Říčany
1 Kubálek R., 2 Hemelík, 3 Kubálek J. - 4 Felbr, 5 Holý - 6 Pachman, 7 Kučera, 8 Opravil - 9 Schütz, 10 Čamrda - 11 Schlanger, 12 Rohlík (c), 13 Vrba, 14 Nevický - 15 Vančura
lavička: 16 Polášek, 17 Pecko, 18 Landsinger, 19 Vrána, 20 Brabec, 21 Šedivý, 22 Hynek
trenéři: Javůrek, Brabec

Havířov
1 Macháček, 2 Fajkus, 3 Indrák (c) - 4 Wantulok, 5 Madry - 6 Hanák, 7 Fric, 8 Leroch - 9 Konrad, 10 Tomčík - 11 Vávra, 12 Šmolka, 13 Kloda A., 14 Kozubík Pa.- 15 Sokolowski
lavička: 16 Odolonski, 17 Kokinda, 18 Šmakal, 19 Hladík, 20 Kloda O., 21 Kozubík Pe., 22 Badua
trenér: Kloda R.

Konečné pořadí Extraligy 2011/12
1
RC Mountfield Říčany
2
RC Rental.cz Havířov
3
RC Slavia Praha
4
RC Tatra Smíchov
5
RC Sparta Praha
6
RC Praga Praha
7
RC Dragon Brno
8
RC JIMI Vyškov

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků