Hlavní obsah
Pustevny. Foto: Zlínský kraj

Pustevny jako součást Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje budou mít lepší parkování

Nedostatečné parkování na Pustevnách chce Zlínský kraj vyřešit v rámci 1. etapy projektu Brána Pusteven. Pro obec Prostřední Bečvu, která má tento projekt uskutečnit, schválilo Zastupitelstvo Zlínského kraje dotaci ve výši 2,5 milionu korun.

Pustevny. Foto: Zlínský kraj
Pustevny jako součást Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje budou mít lepší parkování

„Pomůže tak zlepšit turisticky atraktivní místo coby součást Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje, která čítá stovky kilometrů tras na Moravě a v Bratislavském kraji. K nim se letos nově přidají plánované úseky v Trnavském, Trenčínském, Nitranském a Žilinském kraji,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„O projekt je zájem a úspěšně se rozšiřuje, přibývá lidí, kteří o něm vědí, či se stali jeho uživateli. V letošním roce se přiblížíme k pěti stovkám kilometrů značených tras, zejména díky velmi dobré spolupráci s kluby českých a slovenských turistů," uvedl Jan Pijáček, krajský radní zodpovědný mimo jiné za oblast cestovního ruchu.

Cyrilometodějská stezka je jedinečný projekt. Prezentuje soubor tras zaměřených na putování po stopách slovanských kořenů směřujících z různých směrů na Velehrad nedaleko Uherského Hradiště.

Značené trasy jsou vhodné převážně pro pěší putování. Určeny jsou nejen poutníkům, ale všem, kteří chtějí aktivně trávit volný čas, nebo si odpočinout od každodenního shonu. Jejich prostřednictvím se účastníci seznamují s poutními místy, archeologickými nalezišti, či archeoparky, ale i s tzv. nehmotným dědictvím, jako slovanským znakovým písmem hlaholicí nebo literaturou.

Cyrilometodějská stezka získává na oblibě v České republice i v zahraničí. „Podporu vyjadřují dokonce jednotlivá města a obce, aktuálně třeba slovenská Terchová. Projekt představujeme nejen v sousedních státech, ale i třeba v Maďarsku a Chorvatsku," doplnil Jan Pijáček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků