Hlavní obsah
Foto: Galerie CreArs

Psychedelicky barevná Amazonie - Otto Placht vystavuje v rožnovské CreArs

Poslední letošní výstava galerie CreArs představí pozoruhodná a silně imaginativní plátna předního českého výtvarníka, jenž inspiraci ke své tvorbě čerpá ze zážitků z cest do Peruánské Amazonie.

Foto: Galerie CreArs
Psychedelicky barevná Amazonie - Otto Placht vystavuje v rožnovské CreArs

Akademický malíř Otto Placht zakončil svá studia na pražské AVU v ateliéru Arnošta Paderlika  v roce 1988. Mezi léty 1990 - 1993 pak tamtéž působil jako odborný asistent v ateliéru Jiřího Načeradského. Od roku 1984 se pak věnuje samostatné výstavní činnosti.

Umělec je širší veřejnosti znám především díky své, v západním světě značně nekonvenční tvorbě, která se vzpírá zařazení či výkladu v běžném jazyce umělecké kritiky.

Plachtova tvorba je silně ovlivněna pobyty v peruánské džungli, její faunou i rostlinstvem, místní kulturou a cele je prodchnuta tzv. "duší pralesa". O svých neobyčejných zkušenostech a duchovních zážitcích sám umělec píše:

„Svět, který jsem pro sebe objevil na konci cesty do Peruánské Amazonie, byl po dlouhá léta za horizontem událostí. Nebylo o něm vědět. Až když se vynořil ve vizích šamanů, pod vlivem Ayahuascy, začala nepřístupná džungle odhalovat svou pravou, tajemnou tvář. V té době jsem žil s indiány kmene Shipibo a nechtěl jsem si připomínat, kam patřím a odkud jsem.”

Vernisáž této mimořádné výstavy, která by jistě neměla uniknout pozornosti nejen zájemcům o výtvarné umění, ale také těm, kteří jsou fascinováni exotikou umělcova vesmíru či tajemnou spiritualitou rozšířeného vnímání, se v rožnovské galerii CreArs koná ve středu 5. října. Expozice pak potrvá až do 12. listopadu.

(Část textu převzata z webu galerie)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků