Hlavní obsah
Foto: Promo Eva Urbanová

První dáma české opery Eva Urbanová zazpívá ve Valašském Meziříčí

Za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria zazpívá ve velkém sále Kulturního zařízení první dáma české opery Eva Urbanová. To nejlepší z oper světového repertoáru uvede ve středu 25. dubna od devatenácti hodin.

Foto: Promo Eva Urbanová
První dáma české opery Eva Urbanová zazpívá ve Valašském Meziříčí

Díky fascinujícímu jevištnímu výrazu a zvučnému hlasu se Eva Urbanová stala první dámou české operní scény a poprvé letos zavítá také do Valašského Meziříčí.

Bezmála dvacet let patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a sklízí ovace také v zahraničí včetně newyorské Metropolitní opery. K nejvýznamnějším oceněním patří určitě Cena Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni, cena Grammy Národní akademie umění a věd ve Spojených státech, kterou získala za nahrávku Celeste Aida: Famous Opera Arias a v roce 2003 byla jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francie.

Na jejím meziříčském koncertě zazní například árie Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém, árie Mařenky Och, jaký žal z opery Prodaná nevěsta, z oceňovaného partu Kostelničky z opery Její pastorkyňa zazní árie Co chvíla a nebo árie Azuceny Stride la vampa z 2. dějství opery Trubadúr.

Hudebně Evu Urbanovou doprovodí renomované Moravské klavírní trio. Na české koncertní scéně působí již přes dvacet let a za tu dobu jeho členové absolvovali stovky koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí a jsou pravidelnými hosty nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru prověřených sítem času se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nepřehlédnutelnou činností souboru je právě spolupráce se špičkovými operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupenky na koncert Evy Urbanové a Moravského klavírního tria ve Valašském Meziříčí jsou k dostání také v předprodeji, a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků