Hlavní obsah
Kolínští dorostenci Foto: Jan Pařík

Prostějovští dorostenci si v Kolíně pojistili finále, Kolín s Brnem se o ně poperou

O prvním finalistovi extraligy není pochyb, o druhé místo se rozpoutal tvrdý boj. Korfbaloví dorostenci Prostějova v Kolíně vyhráli oba zápasy a s přehledem si před posledními dvěma duely lepší nadstavbové skupiny zajistili finálovou účast, o další vstupenku do boje o zlato se porvou Kolín s Brnem.

Kolínští dorostenci Foto: Jan Pařík
Prostějovští dorostenci si v Kolíně pojistili finále, Kolín s Brnem se o ně poperou

Jihomoravané totiž v Kolíně domácím podlehli 12:16 a oba soupeři jsou na tom v tabulce nyní totožně. O druhém finalistovi se tak rozhodne za čtrnáct dní v Brně. „Prostějov už má klid, my s Brnem sehrajeme existenční zápasy,“ poznamenal trenér Kolína Milan Čejka.

Právě kolem kolínského kouče se v neděli strhla mela. Při důležitém duelu jeho svěřenců s Brnem totiž přišlo několik sporných výroků rozhodčího, které vyhrotily situaci natolik, že byl Čejka vykázán červenou kartou.

„Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Jen řeknu, že mi přijde dost nešťastné, že oba dosavadní turnaje lepší nadstavby pískal rozhodčí z Brna. Snad se to v posledním klání změní,“ přál si. „S Kolínem to byl zápas o vše. Pokud bychom padli, tak by si soupeř zajistil finále. Sice jsme prohrávali 0:3, ale hráči to poté zvládli. Byli jsme poté o něco lepší,“ dodal Čejka.

V Brně však neskládají zbraně a chystají se na domácí rozhodující bitvu o finále. „Snad nás přijdou povzbudit fandové jako v Kolíně. Po dobrém startu jsme nemohli dát chvíli koš, zatímco soupeř přidal několik přesných zásahů. To se pak těžko reaguje. Co se týče rozhodčího, tak je spíš blbé, že píská jen jeden. V dorostu už je hra rychlejší a chce to dva sudí,“ uvedla brněnská korfbalistka Vendula Jemelíková, která se chystá na světový šampionát do devatenácti let, jenž startuje už ve čtvrtek.

Kolín VKC U19 - Prostějov SK RG U19  15:19

Poločas: 6:10. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Literová Anna 5, Dvořák Filip 3, Paďouk Jan 3 - Havlová Renata 4, Ošťádal Vojtěch 4, Štefák Daniel 4.

Brno KK U19 - Prostějov SK RG U19  14:23

Poločas: 8:9. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Kovář Filip 3, Sahatciu Sára 3 - Ošťádal Vojtěch 5, Šnajdr Petr 5.

Kolín VKC U19 - Brno KK U19  16:12

Poločas: 10:6. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Tlučhoř Tomáš 4, Dvořák Filip 3, Literová Anna 3 - Drábková Dominika 3, Jemelíková Vendula 3, Kohl Štěpán 3.

NADSTAVBA 4 - 7

V horší nadstavbové skupině, kde se bojuje o jedno místo pro boj o bronzovou medaili, šel do trháku Náchod. V Havířově s přehledem vyhrál všechna tři utkání a v tabulce už má náskok dvou výher. O bronzové klání už ho připraví jen selhání v posledním miniturnaji.

Nejblíž je náchodským dorostencům Nový Lískovec, v posledním díle nadstavby však musí vyhrát všechny zápasy a čekat na zaváhání Náchoda.

Šenov KC - ZŠ U19 - Brno KK Nový Lískovec U19  10:9 (7:3)

SK Plhov Náchod U19 - Modří Sloni YMCA Znojmo U19 32:20 (16:13)

Šenov KC - ZŠ U19 - SK Plhov Náchod U19  11:24 (6:11)

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 - Brno KK Nový Lískovec U19  19:21 (12:11)

SK Plhov Náchod U19 - Brno KK Nový Lískovec U19 - 20:11 (11:6)

Šenov KC - ZŠ U19 - Modří Sloni YMCA Znojmo U19 - 14:17 (6:8)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků