Hlavní obsah
Foto: Dialog Jessenius

Prostatu nepřečůráš! Důležité jsou správné informace, říkají organizace bojující proti rakovině

Listopad je pravidelně zasvěcený mužskému zdraví. Za veselým knírkem projektu Movember nadačního fondu Muži proti rakovině se ale skrývá vážná věc – osvěta v oblasti rakoviny varlat a prostaty. Na tu se zaměřuje pomáhá projekt Prostatu nepřečůráš Dialogu Jessenius, Asociace muži sobě a STK pro chlapy.

Foto: Dialog Jessenius
Prostatu nepřečůráš! Důležité jsou správné informace, říkají organizace bojující proti rakovině

Známá režisérka Věra Chytilová o mužích říkala, že i když stárnou, pořád vypadají dobře. Ale pak najednou… zemřou. Ono přesvědčit muže, aby se více zajímali o své zdraví a s problémem navštívili lékaře, je někdy dost těžké. Přitom spoustě onemocnění se dá buď prevencí předejít, nebo je v případě včasného odhalení úspěšně vyléčit.

„Vědět je klíč, protože správné informace jsou zdraví a život zachraňující,“ tvrdí Michaela Tůmová, ředitelka společnosti Dialog Jessenius. Jak ale potřebné informace k mužům dostat?

Projekt Prostatu nepřečůráš sází na odlehčený název a jeho cílem je právě upozornit na potřebu prevence rakoviny varlat a prostaty. „Je pro nás důležité, aby se lidem dostaly správné a pravdivé informace o zdraví a nemoci,“ říká Michaela Tůmová.

K realizaci projektu se spojilo hned několik neziskových organizací, které se zabývají osvětou v oblasti onkologických onemocnění – Dialog Jessenius, Asociace mužů sobě a STK pro chlapy, za kterou stojí badmintonista Petr Koukal. Právě u nich je možné potřebné informace získat. K dalším spolehlivým zdrojům patří stránky České onkologické společnosti nebo organizátorů českého Movemberu, nadačního fondu Muži proti rakovině.

Všem mužům, kteří se nechtějí nechat „přečůrat“ tak lze doporučit k přečtení stránky www.linkos.cz, www.ciop.cz, www.muziprotirakovine.cz, www.asmuso.cz, www.stkprochlapy.cz, www.pruvodce-onemocnenim.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků