Hlavní obsah
Vlčická louže 2016 Foto: Jaroslav Blažek

Projížďka Vlčickou louží aneb 1. máj trochu jinak

První máj letos vyšel na neděli a samozřejmě, že i letos se ve Vlčicích konal tradiční recesistický Májový průvod s přehlídkou domácích zemědělských strojů a různých doma vyrobených samohybů. Letošní ročník byl jubilejní - již desátý.

Vlčická louže 2016 Foto: Jaroslav Blažek
Projížďka Vlčickou louží aneb 1. máj trochu jinak

Celou akci zorganizoval, jako vždy, místní spolek Samohyb Vlčice.

Obcí nejprve projel dlouhý průvod složený z mnoha traktorů, traktůrků, terénních aut, ale mohli jste v něm vidět i několik motocyklů, i motocykl se sajdkárou. Celou trasu lemovalo mnoho diváků, místních i přespolních, podle odhadu jich prý celkem bylo více 500.

Jen pro zajímavost – obec Vlčice měla k 1. 1. 2015 podle wikipedia.org 490 obyvatel. Letošního jubilejního průvodu se také zúčastnilo 45 samohybů, což je o šest více než loni a zároveň i nejvíce ze všech uplynulých ročníků.

Divácky nejzajímavější je ale průjezd připravenou tratí, známe pod názvem Vlčická louže. Trať není moc dlouhá, o to je však náročnější. Nejprve začíná boulemi a za zatáčkou začíná bahno a to končí hlubokou louží s vodou. Průjezd touto tratí může být i nebezpečný a může dojít k poškození samohybu, například letos se jedno auto značky Nissan dokonce položilo na bok! Proto také ne všichni účastníci průvodu se do louže pustí.

Některým řidičům samohybů se trať tak líbila, že ji absolvovali i vícekrát. Ale asi největším odvážlivcem na trati byl na úplný závěr mladý pilníkovský cyklista.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků