Hlavní obsah
Předání šeku s finanční částkou v jednom z ústavů. Foto: Iva Pohanková

Projekt Sbírej-toner.cz vstoupil do pátého ročníku

Částku 300 015 Kč, výtěžek 4. ročníku ekologicko-charitativního projektu Sbírej-toner.cz, rozdělí organizátoři mezi zapojená zařízení pro mentálně postižené spoluobčany z celé ČR.

Předání šeku s finanční částkou v jednom z ústavů. Foto: Iva Pohanková
Projekt Sbírej-toner.cz vstoupil do pátého ročníku

Projekt, který v tomto sběrném roce bude slavit půlkulatiny, pomáhá hned dvojnásobně – šetří přírodu a zlepšuje život potřebným. Sběrači odevzdali loni přes 45 000 tonerů a cartridgí, což je zhruba 23 tun cenného materiálu, který by jinak třeba skončil na skládkách jako odpad.

Co si za získané finanční prostředky vybraná zařízení pořídí? Plány mají různé. Někde poslouží pro osobní asistenci nebo chráněné bydlení, přispějí na provoz kavárny-chráněné dílny, jinde pošlou klienty na ozdravný pobyt, výlet, nakoupí vánoční dárky či podpoří již zavedený festival.  

O konkrétním využití prostředků z jednotlivých ročníků se dozvíte na www.sbirej-toner.cz.

Pátý sběrný rok zaznamenává hned na počátku několik změn.Tou nejzásadnější je změna organizátora. Novým organizátorem se stalo neziskové občanské sdružení AKTIPO. „Díky tomuto kroku by se nám mohlo podařit získat větší podporu orgánů veřejné správy a médií, u nichž jsme velmi často naráželi na to, že organizátorem projektu je komerční subjekt," uvedla Klára Noworytová, prezidentka sdružení.

Další změnou je i to, že se sběrný rok bude dělit na 2 půlroky. To proto, aby finanční prostředky „neležely“ tak dlouho ladem a mohly být využity i v průběhu sběrného roku.

Patronka projektu, senátorka Miluše Horská, vyzývá k aktivitě širokou veřejnost: „V projektu Sbírej-toner.cz je opravdu velký potenciál, jehož by bylo dobré využít. Proto chci vyzvat všechny dobrodince a rozumné lidi, kteří si uvědomují, že společenská odpovědnost není pouze planým pojmem, aby se do projektu zapojili. Jde jen o to, udělat ten první krok a stát se součástí velké skupiny, která vidí i za hranice svých domovů, kanceláří a osobních životů…“.

Zapojte se i Vy do projektu Sbírej-toner.cz. Informace získáte na www.sbirej-toner.cz, pro dotazy jsme vám k dispozici na info@sbirej-toner.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků