Hlavní obsah
Kovy provedl tým mladých cestovatelů po Praze Foto: Pavla Sochůrková

Projekt Road Trip: čtveřice mladých cestovatelů si odváží zážitky z Česka

Další zastávkou mladých cestovatelů zapojených do projektu Road Trip se během jejich měsíční cesty Evropou stala Česká republika. První zářijový víkend poznala čtveřice cestovatelů krásy Prahy i Kutné Hory. Vrcholem pobytu Panose, Olgy, Wijnanda a Seliny v Česku bylo setkání s youtuberem Kovym.

Kovy provedl tým mladých cestovatelů po Praze Foto: Pavla Sochůrková
Projekt Road Trip: čtveřice mladých cestovatelů si odváží zážitky z Česka

První den strávený v Česku navštívila čtveřice cestovatelů smíchovskou kavárnu Mezi řádky, která velmi úspěšně integruje lidi s lehkým mentálním postižením.

V sobotu se mladí Evropané podívali do Kutné Hory. Ve středočeském městě, zapsaném na seznamu UNESCO, se seznámili s naší středověkou historií a objevili krásy české architektury v rámci Dnů evropského dědictví. Naopak se současnou kulturou se potkali na tamním literárním festivalu pro mladé básníky.

Vrcholem české zastávky byla neděle, kdy se tým vydal objevovat Prahu s nejznámějším českým youtuberem Karlem Kovářem alias Kovym. Společně prozkoumali centrum metropole a ochutnali veganské speciality na pražské náplavce. V podvečer se potom potkali s týmem cestovatelů projektu Evropské unie Discover EU, který poskytuje čerstvě osmnáctiletým lidem bezplatné jízdenky na cesty po Evropě.

Po třídenní zastávce v Česku tým pokračoval dále přes Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko až na Kypr.

O projektu Road Trip

Projekt Road Trip je iniciativou Generálního ředitelství pro regionální a městskou politiku Evropské komise. Jeho cílem je představit, co konkrétně Evropská unie dělá v regionech pro mladé Evropany. V roce 2019 cestují souběžně dva čtyřčlenné týmy na dvou trasách doslova z ostrova na ostrov. První tým vyrazil z finského ostrova Ålandy na Kanárské ostrovy, druhý tým cestuje z Irska na Kypr.

Stránky projektu Road Trip: roadtriproject.eu

Facebook: @EUinmyregion

Instagram: euinmyregion

YouTube: EUinmyRegion

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků