Hlavní obsah
V rámci projektu se představí i Petra Lukůvková ze souboru Malá Jasénka, která patří mezi pěvecké talentíky Valašska Foto: František Tichý

Projekt Mladí ladí folklor představí nadějné interprety lidových písní z Valašska

Cimbálová muzika Kordulka ze Vsetína v následujících dnech představí svůj projekt Mladí ladí folklor. V rámci něj přípravný tým oslovil několik mladých zpěváků z regionu Valašska a tři dětské cimbálové muziky, se kterými se uplynulý víkend na sv. Hostýně pilně připravovali na sérii koncertů.

V rámci projektu se představí i Petra Lukůvková ze souboru Malá Jasénka, která patří mezi pěvecké talentíky Valašska Foto: František Tichý
Projekt Mladí ladí folklor představí nadějné interprety lidových písní z Valašska

Většina vybraných zpěváků se úspěšně zúčastnila soutěže Zpěváček a snahou organizátorů je poskytnout možnost prezentace těchto mladých hudebních osobností v koncertním prostředí bez nepříjemných chvil nervozity, které mnohdy soutěže dětem přinášejí.

O výběr zpěváků a také jejich individuální přípravu na koncerty se postarala zpěvačka Klára Obručová. K účasti na programech byly přizvány také dětské cimbálové muziky z různých částí Valašska.

Na Hostýně v závěru víkendových příprav společně zahrály cimbálová muzika Valašenka z Vidče, pod vedením Michaely Bařinové a dvě cimbálové muziky ZUŠ Morava. Jedna působící v Liptále pod vedením Radka Cahlíka a druhá ze Zlína, kterou vede Martin Crla.

Na Hostýně se představili všichni zpěváci za doprovodu Cimbálové muziky Kordulka i všechny dětské muziky ve zkráceném programu. Celý program bude představen ve třech koncertních variantách, které se uskuteční na Zámku Vsetín, Zámku Zlín a na Zvonici na Soláni.

„Při přípravě programu nám šlo o propojení tří dětských muzik se zpěváky i dospělými muzikanty. Muzikanti i zpěváci jsou opravdu šikovní a je škoda, že nemají tolik možností k prezentaci. Jsem přesvědčen, že je pro návštěvníky všech koncertů připraven pestrý program, který představí mladé začínající kumštýře, stejně jako již zkušenější zpěváky a muzikanty. To vše na zajímavých místech po celém Valašsku,“ uvedl Jaroslav Kneisl, jeden z iniciátorů akce a průvodce koncerty.

„Vnímám tento projekt jako záslužný čin, který se podařil a který, jak pevně věřím, nezůstane jen u jednoho vydání, ale bude možné na něj navázat i v dalších letech. Pro mladé zpěváčky je velmi důležité a motivující postupně si budovat svůj vlastní repertoár, osobitý projev a hudební cítění. To by bez obětavých autorů úprav a cimbálových muzik, které se nechtějí věnovat jen svým projektům a soukromému hraní, nebylo možné... Bohužel je těchto muzik v regionu poskrovnu, ale věřím v lepší vývoj, vždyť děti jsou naše budoucnost a my dospělí bychom je měli podpořit v jejich zájmu o lidovou píseň,“ dodala Klára Obručová.

Projekt Mladí ladí folklor podpořila Nadace Synot a ZUŠ Morava Zlín. Mezi spolupracující instituce patří Matice svatohostýnská, Muzeum regionu Valašsko, Zlínský zámek o.p.s. a Informační centrum Zvonice Soláň.

Koncerty projektu:

Sobota 12. listopadu v 17 hodin Mramorový sál zámku Vsetín
Neděle 13. listopadu v 16 hodin Zámek Zlín
Neděle 20. listopadu ve 14 hodin Zvonice na Soláni   

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků