Hlavní obsah
Letošními miliontými návštěvníky pražské zoo se stali Omerovi ze Všenor Foto: zoo praha

Přišli na lachtany a stali se letošními milióntými návštěvníky pražské zoo

Pražským tahákem je jednoznačně zoologická zahrada v Troji. V úterý přivítali milióntého letošního návštěvníka, což je proti minulým letům překvapivě brzy. Pohled na živá zvířata, velká péče návštěvníkům, moderní koncepce a neustálé přírůstky lákají domácí i zahraniční návštěvníky.

Letošními miliontými návštěvníky pražské zoo se stali Omerovi ze Všenor Foto: zoo praha
Přišli na lachtany a stali se letošními milióntými návštěvníky pražské zoo

Rada hlavního města Prahy také schválila střednědobou koncepci rozvoje zoologické zahrady, která umožní další významný růst zoo v příštích letech.

"Letošním milióntými návštěvníky se stala rodina manželů Omerových ze Všenor s osmiletými dvojčaty Eliášem a Yoranem. Omerovi jsou v zoo pravidelnými návštěvníky, dvojčata mají nejraději lachtany, maminku Moniku zase doslova fascinují gaviálové. Po chvíli, když se rodiče vzpamatovali z milého překvapení, dostali mnoho dárků od zoo a jejích partnerů. Otec Yonatan si vzpomněl, že se nedávno seznámil s českým zvykem o nalezení čtyřlístku. Sám čtyřlístek našel a tchán mu oznámil, že ho v brzké době čeká milión, což se mu nečekaně tak trochu splnilo," informovala mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Poprvé byl milion pokořen v roce  2005

Historicky prvního milióntého návštěvníka přivítala Zoo Praha v roce 2005, tehdy to bylo 20. září. V následujících letech byl pak milión pokořen vždy v rozmezí srpna až října; do letošního roku to bylo zatím nejdříve roku 2014 a to 24. srpna.

Slůně Max je mazlíčkem

"Na rozdíl od loňska přeje nynější letní počasí návštěvě zoologických zahrad. Především ale návštěvníky přitahuje slůně Max," říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. "Malý Max je opravdu fantastický, akční a hravý, takže trochu zastínil i další skvělá mláďata, dokonce i gorilího samečka Ajabu."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků