Hlavní obsah
Instalace výstavy betlémů v Centru Bohuslava Martinů Foto: Radka Marková

Přípravy výstavy betlémů v Centru Bohuslava Martinů v Poličce vrcholí

V Centru Bohuslava Martinů v Poličce jsou v plném proudu přípravy vánoční výstavy betlémů a vánočních tradic.

Instalace výstavy betlémů v Centru Bohuslava Martinů Foto: Radka Marková
Přípravy výstavy betlémů v Centru Bohuslava Martinů v Poličce vrcholí

Návštěvníci budou moci poprvé nasát atmosféru Vánoc v Centru Bohuslava Martinů již tuto neděli 21. listopadu od 14 hodin, kdy bude výstava slavnostně zahájena ve výstavních sálech.

Úvodní slovo pronese výtvarnice, etnografka a milovnice českých tradic Kamila Skopová. Vánočně naladí nejen koledy, které zazpívají děti ze Základní umělecké školy Bohuslava Martinů v Poličce, ale také tradiční vánoční čaj, svařené víno a vanilkové cukroví.

Vlastní výstava představí historicky starší betlémy i betlémy současné, vyrobené z  nejrůznějšího materiálu, od klasických vyřezávaných, přes betlémy keramické, pletené z  vlny, ale např. i pohyblivé. Naprostá většina betlémů je místní provenience, díky čemuž si budou moci návštěvníci udělat dobrou představu o betlemářské tradici na Poličsku.

Výstava betlémů bude v předvánočním čase obohacena také o ukázky tvorby lidových řemesel. Návštěvníci budou přihlížet nejen zručnosti řemeslníků, ale budou mít také jedinečnou příležitost vyrobit si např. svícen na sváteční stůl, vánoční přání nebo ozdoby na stromeček, a to v rámci nedělních řemeslných dílen, jež se budou konat každou neděli až do Vánoc, vždy od 13.00 do 15.00 hod. ve výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků