Hlavní obsah
Letní Sportmanie Plzeň 2017 nabídne od 18. do 27. srpna v areálu za OC Plzeň Plaza téměř padesátku stanovišť s nejrůznějšími sporty. Foto: Magistrát města Plzně

Primátor, hejtman i radní slanili na zkoušku, v pátek tím zahájí Sportmanii

Slanění na zkoušku před pátečním slavnostním zahájením Letní Sportmanie Plzeň 2017 si ve čtvrtek 17. srpna ze střechy OC Plzeň Plaza vyzkoušeli primátor města Plzně Martin Zrzavecký, radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

Letní Sportmanie Plzeň 2017 nabídne od 18. do 27. srpna v areálu za OC Plzeň Plaza téměř padesátku stanovišť s nejrůznějšími sporty. Foto: Magistrát města Plzně
Primátor, hejtman i radní slanili na zkoušku, v pátek tím zahájí Sportmanii

Pod dohledem cestovatele a horolezce Jana Trávníčka, který má v rámci Sportmanie na starost lezecké sporty, zdolali výšku zhruba třiceti metrů.

„Vyschlo mi z toho v krku. Bylo to vůbec poprvé, co jsem něco podobného zkoušel, mám strach z výšek, takže pro mě to byl velký adrenalinový zážitek, ale je to skvělé,” reagoval bezprostředně po slanění primátor Martin Zrzavecký. Nejtěžší bylo podle jeho slov přehoupnout se přes hranu střechy.

„Bylo to hodně zajímavé. Nahoře ve 30 metrech je ten adrenalin určitě pumpovaný do žil, mozek si umí vyhodnotit, že je to vysoko. Ale když už si potom sednete a začnete se odrážet od zdi, tak je to celkem hezký pocit,” řekl plzeňský radní Petr Chvojka. I on absolvoval slaňování poprvé v životě.

Naopak hejtman Josef Bernard už podobné adrenalinové zážitky prožil. „Teď jsem přijel z Dolomit, takže výšky znám. Je ale pěkné si to zkusit,” uvedl.

„Řekl bych, že se trochu hecovali, jeden před druhým nechtěli dělat slabocha, takže do toho šli. Nesmíte jim nechat možnost na váhání, nesmíte se jich na té střeše už ptát, zda chtějí či nechtějí,” doplnil Jan Trávníček, který se svými kolegy všechny tři slaňující jistil shora na nezávislém laně.

Slanění "na ostro" bude součástí pátečního slavnostního zahájení Letní Sportmanie Plzeň 2017. Slavnostní zahájení startuje ve 20 hodin.

Při sportovně laděné show se projde nad hlavami diváků na laně ve výšce kolem 25 metrů jedna z nejlepších highlinerek na světě Anna Kuchařová. Na diváky také čeká vystoupení na slackline neboli napnuté pásce v podání Michala Pírka a Lukáše Černého, známých z televizní show Česko Slovensko má talent. Večer vyvrcholí koncertem skupiny Support Lesbiens. Vstup na zahájení, stejně jako na všechny akce Sportmanie, je zdarma.

Letní Sportmanie Plzeň 2017 nabídne od 18. do 27. srpna v areálu za OC Plzeň Plaza téměř padesátku stanovišť s nejrůznějšími sporty rozdělenými do deseti sekcí. Jsou jimi vodní svět, lezecké a lanové centrum, fit park, sporty pro handicapované, střelecké sporty, kolektivní sporty, pálky a rakety, atletika, sporty na kolech, bojové sporty.

Jedním z hlavních lákadel bude Jump Aréna, největší outdoorová sestava trampolín o rozměru 30 krát 15 metrů. Lidé se v rámci Letní Sportmanie Plzeň 2017 mohou zúčastnit také běžeckých překážkových závodů, besed se sportovci, přednášek o zdravém životním stylu, připraveno je i každodenní ranní cvičení pod dohledem profesionálních lektorů a další zajímavosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků