Hlavní obsah
Vánoční prohlídku ve Frýdku zpestří vánoční vystoupení místní ZUŠ Foto: www.visitfm.cz

Příběh Vánoc prozradí, jak se kdysi slavilo na Frýdecko-Místecku

Také letos se můžete společně s Beskydským informačním centrem Frýdek-Místkem vydat za příběhem Vánoc. A také letos máme pro vás příběhy dva. Na první z nich se můžete těšit v úterý 12. prosince ve Frýdlantu nad Ostravicí a na druhý pak o den později, ve středu 13. prosince, ve Frýdku-Místku.

Vánoční prohlídku ve Frýdku zpestří vánoční vystoupení místní ZUŠ Foto: www.visitfm.cz
Příběh Vánoc prozradí, jak se kdysi slavilo na Frýdecko-Místecku

„Díky společné předvánoční procházce s historikem Petrem Juřákem nasajete pravou vánoční atmosféru. Dozvíte se, co jsou to liturgická období, advent, co znamenají jednotlivé adventní neděle, jak se v minulosti na Frýdecko-Místecku slavily Vánoce a jaké zde byly zvyky nebo v čem mají původ betlémy, vánoční stromy, koledy a jiné symboly Vánoc,“ uvedla ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

V úterý 12. prosince 2017 zavítá Vánoční Den s průvodcem do Frýdlantu nad Ostravicí. Sraz bude před Kulturním centrem (u Městského úřadu) v 16.00 hodin, odkud se vydáme přes parčík na náměstí k vánočnímu stromu, zajdeme ke kapli, která stojí na místě původního dřevěného kostela sv. Matouše, navštívíme kostel sv. Bartoloměje a na závěr pak kapli v nynějším Domově pro seniory, která je věrnou napodobeninou chrámu sv. Pavla v Římě.

Ve středu 13. prosince se pak vydáme za příběhem Vánoc do historické části Frýdku. Zde se sejdeme na Zámeckém náměstí ve Frýdku, kterému dominuje frýdecký zámek, v 16.00 hodin. V průběhu 1,5 až 2 hodin s průvodcem navštívíme kostel sv. Jana Křtitele, kostel sv. Jošta a jedinou baziliku v Moravskoslezském kraji.

Obě prohlídky zpestří ve Frýdku-Místku hudební vystoupení dětí ze zdejší Základní umělecké školy a ve Frýdlantu nad Ostravicí dětského folklórního souboru Chasička.

Vánoční Den s průvodcem se koná zdarma a za jakéhokoliv počasí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků