Hlavní obsah
Hořící chata v Provodově. Foto: HZS Zlínského kraje

Při požáru chaty v Provodově na Zlínsku hořely i okolní stromy

Požár chaty v Provodově na Zlínsku zaměstnal v neděli 14. října večer pět hasičských jednotek. Plameny zachvátily střechu chaty, stromy a uskladněné dřevo v těsné blízkosti stavení.

Hořící chata v Provodově. Foto: HZS Zlínského kraje
Při požáru chaty v Provodově na Zlínsku hořely i okolní stromy

„Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčinu vzniku stanoví vyšetřovatel hasičů spolu s policisty až po pondělním ohledání požářiště. Zatím nebyla stanovena ani výše škody,“ informovala v pondělí 15. října ráno tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Šestnáct minut po deváté hodině v neděli večer přijalo krajské operační středisko oznámení o požáru chaty v obci Provodov. Operační důstojník vyslal na místo profesionální hasiče ze stanice Zlín a dobrovolné jednotky z Provodova a Březůvek.

Požár zachvátil střechu chaty, stromy a uskladněné dřevo v její těsné blízkosti. „Velitel zásahu požár potvrdil a vyžádal sin vyšetřovatele příčin požárů a dvě posilové jednotky. Hasiči nasadili tři hasební proudy a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. V deset hodin vyhlásil velitel zásahu lokalizaci požáru,“ sdělila mluvčí.

Díky rychlému zásahu hasičů se požár nedostal do vnitřních prostor rekreačního objektu. Hasiči chatu zkontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska.

„Při zásahu museli ochlazovat i okolí objektu, který se nachází v lese a v jeho těsné blízkosti jsou vzrostlé stromy. V době vzniku požáru v chatě nikdo nebyl,“ řekla Lucie Javoříková. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků