Hlavní obsah
Pokud už melanom vznikne, včasné vyšetření a diagnostika mohou jeho fatálním následkům zabránit. Foto: archiv AGEL

Přes 300 Čechů ročně podlehne zhoubnému melanomu. V Přerově se mohou lidé nechat bezplatně vyšetřit

Zhoubný nádor kůže, melanom, bude v pondělí 24. dubna hlavním tématem v Nemocnici Přerov. Ta se připojí k Evropskému dni melanomu a nabídne zdarma všem zájemcům vyšetření pigmentových znamének. Zájemci se pak budou moci informovat i o ochraně před sluncem či prevenci vzniku kožních nádorů.

Pokud už melanom vznikne, včasné vyšetření a diagnostika mohou jeho fatálním následkům zabránit. Foto: archiv AGEL
Přes 300 Čechů ročně podlehne zhoubnému melanomu. V Přerově se mohou lidé nechat bezplatně vyšetřit

Melanom ročně v Česku způsobí přes tři stovky úmrtí, přičemž neustále narůstá počet nových případů - incidencí.

„Veřejnost ale závažnost kožních nádorů obecně podceňuje, stejně jako prevenci jejich vzniku či preventivní vyšetření. Při dodržování správných návyků při ochraně před UV zářením, tedy slunečními paprsky, lze přitom vzniku melanomu předcházet. A pokud už melanom vznikne, včasné vyšetření a diagnostika mohou jeho fatálním následkům snadno zabránit. Nezbytná je ale včasná diagnóza,“ říká MUDr. Lukáš Meričko, lékař kožní ambulance Nemocnice Přerov. 

Cílem preventivní akce nemocnice je proto umožnit právě včasnou prevenci úplně všem zájemcům, bez ohledu na jejich finanční situaci, a také oslovit zajímavou nabídkou ty, kteří zatím váhali.

„Melanom patří mezi jedny z nejsnáze zjistitelných nádorů a v počáteční fázi jej lze velmi snadno léčit, je proto škoda možnosti nevyužít a riskovat ohrožení života. V pondělí tedy srdečně zveme všechny zájemce na bezplatnou prohlídku,“ dodává MUDr. Lukáš Meričko s tím, že součástí akce bude i poradenství ohledně ochrany před sluncem, edukace v otázkách melanomu a také prezentace některých výrobků podporujících ochranu proti vzniku melanomu. 

Akce proběhne v kožní ambulanci Nemocnice Přerov, která je členem skupiny Agel, a to konkrétně v pavilonu následné péče M1, v pondělí 24. dubna od 7:30 do 14:30 hodin. Zájemci mohou přicházet kdykoliv v průběhu akce i bez objednávky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků