Hlavní obsah
Mistři Zimní ligy 2019 - 3 PÉ Pilníkov (Jiří Pecina, Martin Petr, Roman Pech) Foto: Michal Ulrich

Premiérový start v Zimní lize a hned titul pro šipkaře z Pilníkova

Poprvé v historii Zimní ligy hostila tuto tradiční soutěž Rtyně v Podkrkonoší, konkrétně tamní Kulturní dům. O titul zimního šampióna se ve 22. ročníku střetl tucet celků, a to nejprve ve třech základních skupinách a následně ve vyřazovacím play off.

Mistři Zimní ligy 2019 - 3 PÉ Pilníkov (Jiří Pecina, Martin Petr, Roman Pech) Foto: Michal Ulrich
Premiérový start v Zimní lize a hned titul pro šipkaře z Pilníkova

Od startu základních skupin bylo zřejmé, kdo že to bude patřit mezi aspiranty na prvenství. V áčku to bylo DC Vrchlabí, které v historických tabulkách je suverénně nejlepším týmem soutěže, když za 22 let posbíralo úctyhodných 12 cenných kovů. V B skupině pak řádil nováček s výstižným jménem 3 PÉ Pilníkov. Trio Pecina, Pech, Petr v Zimní lize ještě nikdy nestartovalo, avšak své skupině - stejně jako Vrchlabí - naprosto dominovalo.

Nejdramatičtější průběh mělo céčko, kde krom Jičína hrály hned tři úpické týmy. První příčku nakonec doslova vydřel mírný favorit Sparta z nostalgie Úpice, který se na své trase značně zapotil. O pořadí na zbylých pozicích musela rozhodnout až tzv. mini tabulka vzájemných zápasů, protože všechny tři celky posbíraly shodně 3 body.

Z postupu do play off se po této konfrontaci radoval pouze druhý tým Sparty. Pouze proto, že právě z céčkové skupiny jako jediné nakonec postupovala jen dvě družstva. Třetí Jičín totiž vykazoval horší procentuální bilanci než třetí týmy ze sousedních skupin.

Čtvrtfinále vyřazovací části nabídlo nejzajímavější souboj mezi úpickou Spartou a Cukrárnou Náchod, kde "domácí" padli po těsném výsledku 11:13. Ve zbylých duelech nepřipustili sebemenší překvapení všichni tři vítězové skupin.

Od semifinálových duelů se možná čekalo více napětí. 3 PÉčka ovšem byla proti, když úžasným stylem převálcovala Spartu z nostalgie 13:6. Podobně zle to dlouho vypadlo i s Cukrárnou, která s Vrchlabím prohrávala již 1:7 později 4:12. Přesto si zde diváci nakonec přišli alespoň trochu na své, to když Cukrárna postupně snížila skóre na 10:12. Zázrak se ale nekonal, protože následující vítězný bod již patřil soupeřům. O bronz se nehrálo, proto Cukrárna i Sparta z nostalgie oslavovala sdílený bronz.

Výtečné představení bylo k vidění ve finále. Mírně navrch v něm měla "Péčka", která před poslední třetinou duelu vedla 9:7 později 11:9. Vrchlabští však zbraně nesložili a vynutili si remízu 12:12 potažmo prodloužení. V legu smrti, kde hráli na každé straně tři hráči na jednom displeji hru 701 DO na jeden vítězný leg, byli opět úspěšnější Pilníkovští, a nejdramatičtější střetnutí dne proto vyhráli 13:12.

3 PÉ Pilníkov se stal v pořadí dvanáctým mistrem Zimní ligy. Nutno podotknout, že vzhledem k předvedeným výkonům naprosto zaslouženě. Premiéru na stupních vítězů měla i náchodská Cukrárna. Naopak šestý kovový zářez si připsala Sparta Úpice a již v úvodu zmiňovaný dvanáctý DC Vrchlabí. Loňští finalisté Šipkaři ze hřiště Prosečné a Snílci Úpice odjeli ze Rtyně tentokrát s prázdnou, když obsadili shodně pátou příčku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků