Hlavní obsah
Zpěvačka Marta Jandová, která je autorkou i textařkou svého debutového alba Barvy. Foto: Supraphon

Překvapivý albový debut roku vyšel zpěvačce Martě Jandové, deska nese název Barvy

Je to prakticky pár dnů, co Martě Jandové vydal Supraphon její první sólové album Barvy. Interpretka je známá leta jak v Německu, tak v Česku, kde se nyní představuje českým repertoárem stejně jako poctivou poprockovou muzikou. Současně nechybí ani hitové písničky.

Zpěvačka Marta Jandová, která je autorkou i textařkou svého debutového alba Barvy. Foto: Supraphon
Překvapivý albový debut roku vyšel zpěvačce Martě Jandové, deska nese název Barvy

Marta Jandová má výrazné rodinné hudební zázemí a patří u nás mezi velmi populární zpěvačky. O to víc je překvapivé, že na její debutové album si domácí fanoušci museli počkat tak dlouho. A zatímco s německou skupinou Die Happy vydala v evropském měřítku vícero úspěšných nahrávek a spolupracovala s řadou významných zahraničních i domácích interpretů, sólovkami přichází až letos.

Na albu Barvy je zpěvačka většinovou spoluautorkou písní a s jedinou výjimkou pak i výhradní textařkou celého repertoáru. Výjimkou je bonusová písnička Školíš mě od Marka Ztraceného. Černobílý videoklip k ní byl zveřejněn v loňském roce a počet zhlédnutí na YouTube se vyšplhal již na úžasných 1,8 milionu.

Základ alba vznikal ve studiu Propast s producentem Lukášem Pavlíkem a s doprovodnou kapelou Marty Jandové. Tu tvoří kytarista Ondřej Pátek, basista Dalibor Mucha a klávesista Jan Zlatuška, bicí pak nahrál sám producent Lukáš Pavlík, jenž tento post aktuálně zastává ve skupině Chinaski.

Finální mix následně provedl v Německu Udo Rinklin, který spolupracoval i s Die Happy a s dalšími úspěšnými interprety převážně z německy hovořících zemí. Barvy představují Martou Jandovou v poprockové poloze, která je jejímu srdci nejblíže.

Na albu najdeme výrazné hitové písničky jako Černá i bílá, Milovat, Křídla či úvodní Cesta kolem světa nebo naopak emotivní balady Barvy, Zůstaň tu se mnou a další. Specialitou je pak závěrečná rocková kompozice Strach, kde se Marta hudebně vyznává svému oblíbenému zpěvákovi Chrisi Cornellovi.

Skvěle disponovaná zpěvačka, která se před časem představila v titulní roli muzikálu Mona Lisa, v televizním seriálu Gympl s (r)učením omezeným nebo jako porotkyně několika pěveckých soutěžích, každopádně překvapila právě svým debutovým albem.

Talent a nosné nápady stejně jako chytré písničky a poctivá poprocková muzika - to není náhoda, nýbrž dobře cílený záměr i štěstí na báječné spolupracovníky. To není zrovna málo pro zpěvaččino dnes už široké publikum.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků