Hlavní obsah

Představení Tonka Šibenice zavítá i do Dobříše

Divadelní inscenace Divadla Kampa (konkrétně divadelního souboru Cylindr, jež se zaměřuje především na autorské divadlo) v režii herce a režiséra Jaroslava Duška (Pelíšky, Pupendo) bude k vidění v Kulturním domě v Dobříši ve středu 15. ledna od 19:30 hodin.

Představení Tonka Šibenice zavítá i do Dobříše

V hlavních rolích se představí Iveta Dušková jako Anděl strážný a Jitka Sedláčková coby Tonka Šibenice. O hudbu se postarala akordeonistka a skladatelka Vesna Cáceres.

Představení s výraznými prvky komedie vypráví příběh o prostituce Tonce Šibenici a jejích životních strastech v době první republiky. Literární postava Egona Erwina Kische měla předobraz v reálné osobě prvorepublikové prostitutky Antonie Havlové.

Divadelní hra Tonka Šibenice vznikla na motivy Racajdy Miloše Macourka a zaznamenala divácký úspěch, o čemž svědčí i fakt, že představení přenášel i Portál ČT24 a dodnes je k vidění v archivu iVysílání v ČT. Autentickému divadelnímu představení se však stěží něco vyrovná.

Předprodej vstupenek začíná 6. ledna v Informačním středisku Dobříš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků