Hlavní obsah
Foto: Promo Alex Garnett

Přední britský saxofonista Alex Garnett zahraje na Malé scéně za oponou

Do Valašského Meziříčí zavítá jeden z předních saxofonistů Velké Británie Alex Garnett. Společně se kolegy zahraje v kvartetu v rámci Podzimních jazz & bluesových dnů na Malé scéně za oponou. Společně s Michaelem Janischem, Petrem Benešem a Tomášem Hobzkem zde vystoupí v neděli 28. října od 19:30.

Foto: Promo Alex Garnett
Přední britský saxofonista Alex Garnett zahraje na Malé scéně za oponou

Alex Garnett má za sebou více než dvacetiletou hudební kariéru ve Spojeném království a je okamžitě rozpoznatelný temným chraplavým zvukem tenorsaxofonu. Hrál s pestrou škálou různorodých umělců napříč hudebním i věkovým spektrem. Jmenovat můžeme třeba Wyntona Marsalise, Scotta Hamiltona, Van Morrisona či The Rolling Stones.

Garnett je rezidentem vyhlášeného jazzového klubu Ronnie Scott v londýnském Soho, kde jej můžete vidět a slyšet, pokud tedy zrovna necestuje po světě, každé pondělí a úterý na hlavním večerním koncertu.

Ve Valašském Meziříčí se představí společně s Michaelem Janischem, špičkovým americkým basistou, skladatelem a producentem, který se stal jedním z předních umělců své jazzové generace. Ten je jako basista známý svou univerzálností a plným tónem. Vydal čtyři ceněná alba, jeho spoluhráči byla hráčská esa jako Lee Konitz, Dan Tepfer, Mike Moreno, Aaron Goldberg či Johnathan Blake. 

Jazz Journal poznamenal, že Michaelova hra je „dokonalým spojením tradice a modernosti“. Kromě toho, že je profesorem kontrabasu na Royal Academy of Music v Londýně, pravidelně vystupuje na mistrovských kurzech na univerzitách a festivalech po celém světě. Kvartetovou sestavu na meziříčském koncertě doplní přední čeští hráči Petr Beneš a Tomáš Hobzek.

Vstupenky na meziříčský koncert kvarteta Alexe Garnetta jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí i online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků