Hlavní obsah
Martin Vráblík při tréninku na Razule Foto: Luboš Sušila

Před odjezdem na olympiádu trénoval sjezdař Martin Vráblík ve Ski areálu Razula

Na olympijské hry v Soči se vedle jiných českých sportovců chystá i sjezdař Martin Vráblík z Nového Hrozenkova na Valašsku. Pro poslední tréninky před odjezdem včera a dnes využil sjezdovku Razula ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.

Martin Vráblík při tréninku na Razule Foto: Luboš Sušila
Před odjezdem na olympiádu trénoval sjezdař Martin Vráblík ve Ski areálu Razula

„Jsem rád, že jsme se díky ochlazení konečně dočkali na Valašsku kvalitních lyžařských podmínek. Díky tomu jsem na finální přípravu mohl zůstat „doma“, nemusel jsem jezdit do Alp,“ pochvaloval si Martin Vráblík, který to má z Nového Hrozenkova do Velkých Karlovic necelých 10 kilometrů.

Sjezdovku Razula využíval Martin Vráblík pro své tréninky i v minulosti. Díky délce 1 kilometr a převýšení 210 metrů splňuje FIS sjezdovka Razula podmínky pro kvalitní trénink profesionálů a bývá jim také pro tyto účely využívána. Sjezdaři zde trénují v časech mimo provozní dobu, kdy se na svahu nepohybuje veřejnost.

Martin Vráblík se takto tréninku před olympiádou věnoval ve čtvrtek navečer a v pátek ráno. Byl zároveň prvním lyžařem, který v letošní zimní sezóně otestoval sjezdovku Razula v celé její plné délce. Kvůli neobvyklému průběhu letošní zimy a teplejšímu počasí byla sjezdovka od začátku ledna sjízdná jen zhruba z poloviny. Po ochlazení v minulém týdnu ji nyní vlekaři dosněžili a v pátek zprovoznili v plném rozsahu.  

Jednatřicetiletý Martin Vráblík se netají tím, že olympiáda v Soči bude jeho posledním závodem kariéry. Již dříve oznámil, že po olympiádě se závoděním končí.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků