Hlavní obsah
Michal Sitte a Romana Hübnerová Foto: Archiv MPP

Pražští kynologičtí záchranáři opět skvělí

Čeští kynologové záchranáři jsou ve světě velmi uznávaní, zasahovali při mnoha přírodních katastrofách, zejména při zemětřesení. Pro psy je hledání v troskách obrovsky vyčerpávající práce. Letos se cvičilo v Kaznějově, pražské družstvo se umístilo na prvním děleném místě.

Michal Sitte a Romana Hübnerová Foto: Archiv MPP
Pražští kynologičtí záchranáři opět skvělí

Kynologičtí záchranáři Městské policie Praha potvrdili, že patří mezi elitní útvary. Vyhráli na děleném prvním místě VI. mezinárodní setkání kynologických týmů zaměřených na vyhledávání osob uvězněných v sutinách objektů.

Cvičení se konalo minulý týden v areálu bývalé chemické továrny v Kaznějově u Plzně. Vyhledávání osob v sutinách se zúčastnilo celkem 12 soutěžních týmů (vždy 2 kynologové a 2 psi) z Česka, Slovenska, Maďarska a Německa.

Hledali zasypané osoby

„Námětem cvičení bylo vytvoření několika reálných situací a nasazení kynologických týmů v terénu za použití figurantů jako obětí. Tyto pak musí být kynology se psy v časovém limitu vyhledány a správně označeny,“ popsal soutěž Michal Sitte z pražské městské policie.

Pražští strážníci Michal Sitte a Romana Hübnerová se čtyřnohými parťáky nakonec v mezinárodním cvičení zvítězili na děleném prvním místě společně s kolegy z ostravské městské policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků