Hlavní obsah
Foto: zoo praha

Pražská zoo přispěje na obnovu australského ekosystému více než milionem korun

Ničivé požáry v Austrálii zahubily téměř půl miliardy zvířat, číslo zřejmě ještě není konečné. Katastrofu je to obrovská, země se bude vzpamatovávat roky. Do Austrálie plyne finanční pomoc z celého světa, část i na ekosystém. Sbírku vyhlásila i pražská zoo, zatím je na kontě přes milion korun.

Foto: zoo praha
Pražská zoo přispěje na obnovu australského ekosystému více než milionem korun

Obrovská vlna solidarity

Zoo Praha se za velmi krátkou dobu podařilo dát dohromady na pomoc Austrálii sumu, která předčila veškerá očekávání. Za pouhého dva a půl dne se prostřednictvím sbírky, kterou zoo vyhlásila v pondělí navečer, vybralo již 876 608 korun. Dalších 160 000 korun jde z projektu „Tři koruny ze vstupu“. Dohromady je tak již teď na pomoc Austrálii připraveno více než jeden milion korun.

„S australskými kolegy dlouhodobě spolupracujeme – podporujeme například záchranu ďáblů medvědovitých. I proto jsme se teď rozhodli Austrálii v její těžké situaci finančně pomoci, protože rozsáhlé požáry ohrožují tamní faunu a zásadně zhoršují již tak vážnou situaci mnoha jedinečných druhů,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Po zkušenostech s povodněmi v naší zoo sami nejlépe víme, že jakákoli – i drobná – pomoc znamená pro postižené nesmírně mnoho.“

Již v pondělí ráno vyzvala Zoo Praha veřejnost, aby podpořila konto Bushfire Emergency Wildlife Fund spravované Zoos Victoria. Současně navrhla Radě hl. m. Prahy, aby na toto konto uvolnila 10 000 AUD. Tento návrh dnes Rada schválila.

Tři koruny z každé vstupenky

„Jedná  se o pomoc v rámci in-situ projektů, na které přispívá částkou tři koruny každý návštěvník, který přichází do Zoo Praha,“ vysvětlil náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

„V této katastrofální situaci poskytneme Zoos Victoria prostředky na urgentní veterinární péči a na záchranu životního prostředí.“

Konto pro Austrálii

Zoo, aby vyhověla i návštěvníkům, kteří chtěli přispívat přímo jejím prostřednictvím – zřídila speciální variabilní symbol pro pomoc Austrálii, a to v rámci již existujícího sbírkového konta „Pomáháme jim přežít“.

Číslo účtu: 43-6804660247/0100

Variabilní symbol: 12020

Poznámka pro příjemce: Austrálie

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků