Hlavní obsah
Zámek Moravská Třebová Foto: Lumír Moučka

Prázdniny na zámku v Moravské Třebové

V červenci a srpnu ožije moravskotřebovský zámek a jeho nádvoří celou řadou kulturních akcí. Kromě koncertů a divadelních představení tvoří zámecké kulturní léto i noční a oživlé prohlídky.

Zámek Moravská Třebová Foto: Lumír Moučka
Prázdniny na zámku v Moravské Třebové

Tradičně jsme na léto pro návštěvníky zámku a Moravské Třebové nachystali různé kulturní a doprovodné akce.

V sobotu 9. července můžete po setmění navštívit zámecké okruhy Středověkou mučírnu nebo Alchymistickou laboratoř mistra Bonaciny. Noční prohlídky budou začínat ve 22 a 23 hodin. Tajemství výroby kamene mudrců nebo elixíru mládí získá po setmění ještě více na působivosti. Podobně i strašidelná atmosféra zámeckého sklepení, ve kterém je umístěna expozice útrpného práva.

V neděli následujícího dne zveme na nádvoří zámku především děti. Právě pro ty bude od 16 hodin divadlo Slunečnice z Brna uvádět představení plné srandy a hlavně známých písniček z filmových a televizních pohádek. Hledá se Evelína je volným pokračováním představení Hrajeme si s pohádkou, které jsme z velkým úspěchem uvedli minulé léto.

Sobotní večer 16. července bude vyhrazen oživlým prohlídkám. Tentokrát divadelní a šermířský soubor Exulis uvede v kulisách zámeckých komnat upírský příběh Prokletí rodu Waldorffů. Zvláště ti, kteří máte rádi trochu napětí a strachu, jste zváni na tyto oblíbené prohlídky, které začínají v 18, 19, 20 a 21 hodin. Zájemcům doporučujeme si prohlídky zarezervovat. Kontakt najdete na webových stránkách zámku.

Příznivci folkové a country hudby si přijdou na své v sobotu 23. července, od 16 hodin startuje festival Moravskotřebovský bramborák. Mezi vystupujícími zaujmou hlavně skupiny Sem Tam a Druhá Tráva s Robertem Křesťanem. Pomyslnou třešinkou bude jistě americký banjista Tony Trischka.

Poslední červencová sobota je opět vyhrazena nočním prohlídkám, které startují ve 22 a 23 hodin. Tentokrát můžete navštívit okruh Poklady Moravské Třebové nebo Středověkou mučírnu.

V srpnu Zámecké kulturní léto pokračuje:

6. srpna - oživlé prohlídky s příběhem Nebezpečné známosti

13. srpna - noční prohlídky zámku

14. srpna - koncert písničkářky Evy Henychové na nádvoří zámku (v 19 hodin)

19. a 20. srpna - Moravskotřebovské kejklování

20. srpna - noční prohlídky zámku

26. srpna - divadelní představení divadla Artur, Svaté neřesti (ve 20 hodin)

28. srpna - odpolední koncert skupiny VSH, hrající akustické úpravy známých písní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků