Hlavní obsah
Mikulášská nadílka v kulturním domě, rok 2013. Foto: Marek Novák

Prahu v pátek ovládne Mikuláš s čertem. Vybíráme některé zajímavé akce

Ochudit děti o mikulášskou nadílku by byla škoda, zpravidla po ní vydrží být několik hodin či dnů relativně hodné. Kromě toho, že je možné si za úplatu či dokonce zdarma objednat Mikuláše a čerta do pohodlí domova, je v nabídce i několik desítek veřejných nadílek.

Mikulášská nadílka v kulturním domě, rok 2013. Foto: Marek Novák
Prahu v pátek ovládne Mikuláš s čertem. Vybíráme některé zajímavé akce

Setkání pořádají jednotlivé pražské městské části, ale i kulturní domy či muzea. Vstup je většinou zdarma, na některé akce je ale potřeba se předem registrovat. Pokud si ale pospíšíte, ještě můžete rezervaci stihnout.

Některá setkání s Mikulášem a jeho družinou jsou navíc naplánována až na sobotu.

Čertobraní s videoprojekcí 5. 12. od 17:00

Zajímavá nadílka proběhne v pražském Suchdole, kde se budou na budovy Suchdolského náměstí promítat výkresy dětí z místních školek a škol na obří plátno široké 35 metrů. Rozlévat se bude i Čertovská polévka.

Mikuláš zdarma až do bytu 5. 12.

Praha 1 pro své občany tradičně připravila možnost bezplatného objednání známé trojice. Na „jedničce“ tak neproběhne akce na konkrétním místě, ale službu Mikuláše zde dostanete zdarma až do domu.

„O její návštěvu u mravných, ale i nezbedných ratolestí lze požádat na e-mailu: michaela.madejova@praha1.cz. Stačí uvést do předmětu slovo Mikuláš, dále jméno dítěte, věk, adresu a telefonní číslo,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Kromě Mikuláše zdarma bude na Praze 1 i tradiční veřejná mikulášská, navíc spojená se slavnostním rozsvěcením stromku na Náměstí na Kampě, a to od 17:00.

Nadílka v Galerii Harfa 5. 12. od 16:00-19:00

Oblíbená nadílková akce proběhne i v Galerie Harfa, minulý rok ji navštívily stovky dětí. „Byly vaše děti celý rok hodné? Vezměte je za Mikulášem do Harfy, kde čeká na každé dítě dárek. Bude tam samozřejmě i čert s anděly a spousta her a soutěží. Minulý rok se nám vyvedl a tenhle bude ještě lepší,“ láká rodiče Martina Tlustá z Galerie Harfa.

Mikuláš v Zoo 5. 12.

Netradiční nadílku plánují i v Zoo Praha. Mikuláše zde potkáte během celého odpoledne na různých místech zahrady, jedná se tak spíše o doplněk běžné návštěvy. „Mikuláš s čertem a andělem si připravili košík plný dárečků pro naše nejmenší návštěvníky,“ láká zoo.

Čertovský bál v KD Kyje 5. 12. od 16:00, vstupné 30 Kč

Kulturní dům Kyje vzal nadílku trochu z jiného konce, hlavní roli tu bude hrát čert. Akce je tak zřejmě určena především zlobivým dětem.

„Mimo čertovských her a divočení, jsou připraveny i andělské dílničky a samozřejmě nebude chybět ani Mikuláš s nůší čertovských balíčku pro malé nezbedy. Nezapomeňte na pořádný čertovský nebo andělský obleček,“ ujišťují pořadatelé. Nutná rezervace a nákup vstupenky předem.

Mikuláš ve filmových studiích 6. a 7. 12. od 10:00 do 16:00

O víkendu bude nadílka k dispozici i na netradičním místě – v Barrandovských studiích, konkrétně na výstavě Tři bratři. Děti se mohou těšit i na výtvarné dílny. Nutná rezervace předem, děti do 5 let vstup zdarma, děti do 15 let zaplatí 100 korun, rodiče 120.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků