Hlavní obsah
Gibu Fight Night Foto: archiv Gibu Fight Night

Praha zažije galavečer thajského boxu s Danielem Landou v ringu

Praha zažije Gibu Fight Night – galavečer thajského boxu s Danielem Landou v ringu. Galavečer thajského boxu Gibu Fight Night se uskuteční 12. června v pražské Tipsport Areně.

Gibu Fight Night Foto: archiv Gibu Fight Night
Praha zažije galavečer thajského boxu s Danielem Landou v ringu

Od 17.00 hodin budou k vidění profesionální zápasy nejlepších českých a zahraničních thaiboxerů, součástí turnaje bude finále Mistrovství České republiky v thajském boxu.

Mezi profesionály nastoupí i Daniel Landa alias Žito, jehož soupeřem bude jeden ze zahraničních profesionálních bojovníků. Zápas Daniela Landy bude realizací jedné z jeho oznámených „kejklí“ projektu Žito Mystery Show.

Gibu Fight Night do Tipsport Areny přivede thaiboxerskou extratřídu – zápasit budou například Ondřej SPEJBL Hutník (CZ), Jiří Žák (CZ), Matouš  K.O.hout (CZ), Tomáš Hron (CZ), Miroslav Cingel (SK), David Keclik (A) a samozřejmě Daniel Landa. Diváci se tedy mohou těšit na vzrušující atmosféru, napínavé souboje, tvrdé a přesné výměny. Večerem bude provázet moderátor Ondřej Novotný, známý komentátor televizních přenosů bojových sportů na stanici Eurosport.

Název galavečera Gibu Fight Night odkazuje ke Gibu – hlavní runě, k jejímuž vytvoření Landu inspirovala česká historie. Gibu symbolizuje dar.

Thajský box zkráceně thaibox nebo také Muaythai je jeden z nejtvrdších bojových sportů vůbec. V zápasech, které jsou na pět kol po třech minutách, se používají údery rukou, loktů, kolen a nohou. Na rozdíl od jiných sportů je thajský box plnokontaktní, mimo hlavy a těla se útoky vedou také na nohy, povoleny jsou i různé strhy, shozy a typické úchyty v klinči. Bojovníci nastupují k zápasu bosí, vybaveni jen několika chrániči.

Organizátorem mimořádného večera je C.M.T.A. - Česká Muay-Thai Asociace, o.s., která oficiálně zastřešuje thajský box v České republice (od roku 1996 je řádným členem ČSTV, nově České unie sportu, s níž aktivně spolupracuje, a je také členem organizace IFMA, což je celosvětově jediná organizace pořádající MS a ME, uznávaná Mezinárodním olympijským výborem). Partnerem Gibu Fight Night je MaXimus World Fight team – největší promotérská stáj působící na českém trhu, která zajišťuje starty vrcholových sportovců na profesionální úrovni v oblasti bojových sportů po celém světě.

Vstupenky na galavečer thajského boxu Gibu Fight Night jsou v prodeji v síti Ticket Art – www.ticketart.cz a www.ticketportal.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků