Hlavní obsah
Foto: Adam Halmoši

Praha 6 o víkendu rozjíždí sbírku pro vánoční bazárek v Semaforu

Nepotřebné věci mohou dál pomáhat - například i dětem z Prahy 6. Radnice společně s Nadačním fondem Šestý smysl pořádá letos poprvé charitativní Vánoční Bazárek v divadle Semafor ve dnech 13. a 14. prosince.

Foto: Adam Halmoši
Praha 6 o víkendu rozjíždí sbírku pro vánoční bazárek v Semaforu

Sbírka věcí, které se budou na Bazárku prodávat, začíná už v sobotu. Lidé mohou své věci darovat během příštích dvou víkendů a to 30. 11. a 1. 12. a 7. a 8. 12. do Základní školy Emmy Destinové na náměstí Svobody v Praze 6, vždy od 10 do 14 hodin. Výtěžek z akce poputuje na pomoc dětem z Prahy 6, které nemají to štěstí žít v rodinách.

„Vytipovali jsme děti s opravdu těžkými osudy, kterým bychom rádi pomohli, aby se měly možnost aspoň částečně věnovat něčemu, co je baví, “ řekl Petr Ayeboua, místostarosta Prahy 6 pro sociální oblast.

Například šestnáctiletému chlapci, který nyní žije v Domě tří přání Přemysla Pittra. Matka, která se ho pokusila zabít, skončila ve vazbě. Otec mu již dříve zemřel a další příbuzné nemá. Prvním rokem navštěvuje střední odborné učiliště.

„Momentálně se nachází zcela bez zákonných zástupců a jakýchkoliv finančních prostředků. Je však nezbytné dál hradit platby v souvislosti s jeho studiem, stravováním, koníčky a dalšími životními výdaji,“ řekl Ayeboua.

Z výtěžku bazaru by získal permanentku do posilovny, protože posilování je jeho koníčkem a psycholog mu ho zároveň doporučil jako druh terapie.

Zahraje Lenka Dusilová nebo Umakart

Vánoční bazar v režii nadačního fondu Šestý smysl, bude víkendovou kulturně společenskou akcí. Pod svá křídla ji přijalo divadlo Semafor, v jehož prostorách se bude vše odehrávat.

„Připravili jsme zajímavou interaktivní předvánoční akci pro celé rodiny. Spolu se svými dětmi se návštěvníci mohou dobře pobavit a ještě pomoci jiným dětem, aby i ony prožili hezké vánoční svátky,“ řekl čestný člen nadace, hanspaulský hudebník a výtvarník Milan Cais.

„Dopoledne se děti pobaví při divadelních a hudebních představeních, na které budou mít vstup zdarma, vydovádí se v dětském koutku a pochutnají si na připraveném pohoštění. Večerní koncert je připraven pro dospělé, kteří navíc v průběhu odpoledne mohou nakoupit zajímavé vánoční dárky a pak si užít klidný večer,“ popisuje plánovanou akci.

Jak se zapojit: Přinést můžete například oblečení, ze kterého děti vyrostly. Okoukané hračky, přečtené knížky, CD, DVD, věci do domácnosti, sportovní potřeby. Zkrátka to, co by ještě mohlo někoho potěšit a prodejem se tak může přispět na děti. Nepotřebné věci, které mohou někomu udělat radost, přineste o víkendu 30. 11. a 1. 12. a 7. a 8. 12. do ZŠ Emmy Destinové. Vždy mezi 10. a 14. hodinou.

Nakoupit a pobavit se můžete přijít 13. a 14. prosince do divadla Semafor. Připraveny budou různé předměty, knihy, oblečení, sportovní potřeby a řada jiných věcí z celoroční dobročinné sbírky.

Další informace na: www.praha6.cz nebo na www.nfsestysmysl.cz 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků