Hlavní obsah
Pétanque má původ ve francouzském středomoří. Foto: Archiv MČ Praha 5

Praha 5 zve k Andělu zájemce o hru pétanque

Přijďte si s přáteli, rodinou a kolegy vyzkoušet společenskou hru pétanque. Každý den od 9. do 14. srpna u vchodu stanice metra Anděl pořádá Městská část Praha 5 pod záštitou 1. zástupce starosty Prahy 5 Petra Lachnita volné hry i každodenní večerní turnaj pro všechny zájemce. Vstup je zdarma.

Pétanque má původ ve francouzském středomoří. Foto: Archiv MČ Praha 5
Praha 5 zve k Andělu zájemce o hru pétanque

Výhodou hry pétanque je, že ji mohou hrát opravdu všichni, bez ohledu na pohlaví, věk či fyzickou kondici. „Utkat se mohou sportovci se seniory i s malými dětmi a zvítězit může kdokoliv. K vítězství navíc vede celá řada strategií, záleží jen na hráčích, jakou cestu zvolí,“ uvedl JUDr. Petr Lachnit.

Pétanque je společenská hra s původem ve francouzském středomoří. Princip hry spočívá v házení kovových koulí tak, aby byly umístěné co nejblíže tzv. prasátku, tedy malé dřevěné kuličce. Soupeří vždy dva týmy o jednom až třech hráčích a je jen na nich, zda zvolí strategii přesných hodů či naopak vyrážení koulí soupeře. A co teprve, když se rozhodnout dobrou trefou posunout prasátko? Přijďte si vyzkoušet vlastní přesnost a zažít zábavu pro celou rodinu na pěší zónu Anděl.

Na místě je samozřejmě možné si zapůjčit vybavení na pétanque zdarma, jen je zapotřebí počítat s vratnou zálohou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků