Hlavní obsah
Pomoc lidem bez domova by měla být během Vánoc samozřejmostí. Foto: Archiv MČ Praha 5

Praha 5 organizuje vánoční sbírku na pomoc lidem bez domova

Městská část Praha 5 pod záštitou zástupce starosty Jana Smetany (ČSSD) pořádá vánoční sbírku zimního oblečení na pomoc lidem bez domova. Sbírka vyvrcholí předáním vánočních balíčků potřebným u kostela sv. Václava v pondělí a úterý před Štědrým dnem, tedy 22. a 23. prosince.

Pomoc lidem bez domova by měla být během Vánoc samozřejmostí. Foto: Archiv MČ Praha 5
Praha 5 organizuje vánoční sbírku na pomoc lidem bez domova

Na akci se podílejí neziskové organizace Armáda spásy a Naděje, ale také zastupitelé a zaměstnanci úřadu.

Smyslem akce je ulehčit během vánočních svátků tíživou životní situaci lidem bez přístřeší. „Lidé bez domova obdrží potravinovou a materiální pomoc, ale také poradenství pro řešení jejich sociální situace. Armáda spásy a Naděje pomohou například oslovit ty osoby, které pomoc potřebují nejvíce. Spolupráce s neziskovými organizacemi je pro nás klíčová. Plánujeme v Praze 5 zřídit sociálně právní poradenské centrum, kde je záměrem rozsah této pomoci zásadně rozšířit. Tento týden se scházím s kazateli všech církví, které působí v Praze 5, právě nad těmito tématy,“ vysvětlil Smetana (ČSSD), mezi jehož kompetence patří právě sociální oblast.

Potřební se kromě oblečení a přikrývek dočkají také potravinového balíčku v podobě guláše s pečivem či sekané s bramborovým salátem.

Do sbírky se zapojili zastupitelé i úředníci

Na prosbu o zapojení se do sbírky zimního ošacení reagovali zaměstnanci Úřadu MČ Praha 5 i zastupitelé velmi kladně. Mezi nejčastěji odevzdávané druhy oblečení patří zimní bundy, rukavice a čepice. Lidé bez domova se dočkají také přikrývek v podobě dek a spacích pytlů. Všechny textilní výrobky jsou samozřejmě vyprané a čisté.

„Tato akce deklaruje, že si nejen uvědomujeme existenci problematiky bezdomovectví, chudoby a sociálního vyloučení, ale chceme ji efektivně řešit. Nikoliv represí, ale posílením prevence a cílené pomoci,“ dodala zastupitelka Prahy 5 Tatiana Konrádová (SZ), která je předsedkyní Sociálního výboru zastupitelstva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků