Hlavní obsah
Cyklisté zahájí na Olešné cyklistickou sezónu již pošesté Foto: www.fmnakole.cz

Poznat celý Moravskoslezský kraj jen na 4,5 km? To se podaří na akci Frýdek-Místek na kole

Frýdek-Místek zahájí v sobotu 4. května cyklistickou sezónu opět po roce na přehradě Olešná. Akce Frýdek-Místek na kole již tradičně propojí aktivní cyklisty, nadšené amatéry i úplné začátečníky. Den plný sportu a zdravého životního stylu startuje v 10 hodin dopoledne v areálu Autokempu Olešná.

Cyklisté zahájí na Olešné cyklistickou sezónu již pošesté Foto: www.fmnakole.cz
Poznat celý Moravskoslezský kraj jen na 4,5 km? To se podaří na akci Frýdek-Místek na kole

Na všechny zúčastněné, a je jedno, zda na kolech, kolečkových bruslích, koloběžkách či s kočárky, čeká 4,5kilometrový okruh, na kterém představí všech šest turistických destinací Moravskoslezského kraje svou nabídku pro cykloturisty.

Na trase připomenou také zástupci Městské policie a Českého červeného kříže zábavnou formou zásady bezpečného chování v silničním provozu a naučí základům poskytování první pomoci. Středisko volného času Klíč pak pro změnu pobaví různými hrami s cyklotematikou.

„Navíc každý zaregistrovaný účastník, který se trasy kolem Olešné zúčastní, bude zařazen do slosování o hlavní cenu dne, a to třídenní pobyt pro čtyřčlennou rodinu v hotelu Valaška s wellness a půjčovnou kol,“ láká na účast ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Po celý den akce se v areálu Autokempu Olešná bude konat bohatý doprovodný program pro celou rodinu v podobě předváděcích akcí, testování kol, elektrokol, cyklovozíků, soutěží a závodů pro ty úplně nejmenší, kteří poměří rychlost na svých odrážedlech a minikolech. Partner akce TOPKOLO.cz pro cyklistické nadšence připraví závody na elektrokolech, do kterých se mohou zapojit všichni účastníci akce.

„Cyklostezku budou lemovat také stánky se zdravou výživou, sportovním oblečením, představí se i novinka ve Frýdku-Místku bikesharing. Chybět nebudou ani různé atrakce pro děti, a historii cyklistiky představí Muzeum Beskyd a velocipedisté z Hrabůvky,“ doplňuje koordinátorka akce Nikola Laníková.

Akce se koná za každého počasí. Pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace Turistické informační centrum Frýdek-Místek. Záštitu převzal primátor města Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Další informace k dispozici na www.fmnakole.cz nebo na Facebooku

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků