Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Požár v mrazicí hale poškodil potraviny za patnáct miliónů korun

Škodu za 15 miliónů korun především na skladovaných potravinách způsobil v pondělí 15. října ráno požár v mrazicí hale firmy v Babicích na Uherskohradišťsku.

Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Požár v mrazicí hale poškodil potraviny za patnáct miliónů korun

„Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčinu jeho vzniku zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Uchráněné hodnoty se vyšplhaly na 40 miliónů korun,“ informovala dnes tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Poplach profesionálním hasičům z Uherského Hradiště a dobrovolným jednotkám z Babic a Traplic vyhlásil operační důstojník HZS Zlínského kraje v 7:45 hodin.

„První u požáru byla místní jednotka z Babic, která ihned natáhla jeden hasební proud a během krátké chvíle dostala požár pod kontrolu. Zásah komplikoval hustý kouř, který následně poškodil uskladněné potraviny uvnitř mrazicího boxu. Velitel zásahu krátce na to vyhlásil lokalizaci požáru,“ uvedla tisková mluvčí.

Hasiči pak vyváželi palety s potravinami ven a dohašovali skrytá ohniska. Vzhledem k tomu, že došlo k zakouření celého objektu, použili přetlakovou ventilaci k odvětrání budovy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků