Hlavní obsah
Foto z místa požáru. Foto: HZS Zlínského kraje

Požár kotelny způsobil firmě na Vsetínsku škodu za milióny korun

Škodu za tři milióny korun způsobil v pondělí 22. října odpoledne ve Valašské Bystřici na Vsetínsku požár kotelny v budově firmy zabývající se dřevovýrobou. Na jeho likvidaci se podílely tři hasičské jednotky.

Foto z místa požáru. Foto: HZS Zlínského kraje
Požár kotelny způsobil firmě na Vsetínsku škodu za milióny korun

„Nikdo nebyl zraněn, hasiči uchránili hodnoty za 15 miliónů korun, příčinou vzniku požáru se zabývá vyšetřovatel hasičů,“ informovala v úterý tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Operační důstojník krajských hasičů po ohlášení požáru v pondělí o půl čtvrté odpoledne ihned vyslal k události profesionální jednotku z Valašského Meziříčí, hasiče města Rožnov pod Radhoštěm a dobrovolnou jednotku z Valašské Bystřice.

„Hasiči po příjezdu zjistili, že požár z kotelny se šíří do vyšších pater budovy. Ještě před nimi se zaměstnanci firmy s pomocí dvou hadic natažených z místní hydrantové sítě snažili požár uhasit, ale marně,“ sdělila tisková mluvčí.

Přijíždějící jednotky s šesti cisternami potupně nasadily pět hasebních proudů a dva vysokotlaké. Zásah v třípatrové budově jim komplikovalo velké množství pilin, a proto hasiči museli požár likvidovat v dýchacích přístrojích. 

„Požár dostali pod kontrolu za dvě a půl hodiny a pak teprve mohl velitel zásahu vyhlásit lokalizaci. Hasiči pak s termokamerou objevovali další a další skrytá ohniska, která dohašovali. Zásah byl velmi náročný a pro hasiče nebezpečný, neboť požárem prohořely stropy. Ke skrytým ohniskům se proto dostávali za použití lanové techniky. Zbylé piliny prohrabávali a prolévali,“ sdělila Lucie Javoříková.

Okolo 20. hodiny vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru a jednotky se začaly postupně vracet na své stanice. Na místě na dohled nad požářištěm zůstala místní jednotka hasičů z Valašské Bystřice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků