Hlavní obsah
Gustav Řezníček, Helena Čermáková a František Segrado při koncertu Tolik bylo dní... Foto: archiv MDZ

Poslední repríza koncertu Tolik bylo dní… ve zlínském divadle

Kromě Heleny Čermákové zazpívají při poslední repríze koncertu Tolik bylo dní... na jevišti Velkého sálu zlínského divadla Gustav Řezníček a František Segrado. Doprovodí je osmičlenný živý orchestr.

Gustav Řezníček, Helena Čermáková a František Segrado při koncertu Tolik bylo dní... Foto: archiv MDZ
Poslední repríza koncertu Tolik bylo dní… ve zlínském divadle

Šansonový recitál herečky Heleny Čermákové pod názvem Tolik bylo dní... v režii umělecké šéfky Hany Mikoláškové slavnostně otevřel letošní jubilejní 70. sezónu Městského divadla Zlín.

Diváci měli možnost užít si tento koncert kromě prvního pilotního večera ještě třikrát – poslední večer se stálicí zlínské scény se blíží mílovými kroky a kdo tak ještě neučinil, má příležitost koupit si poslední vstupenky na sobotu 12. března, kdy se v 19 hodin koná derniéra. 

„Helenka Čermáková měla vždycky sen, že bude mít vlastní recitál z původních písní. Tak se dali dohromady básníci, režiséři, skladatelé a přátelé divadla a napsali jej pro ni. Jako dárek. Ale on je to dárek spíš pro nás všechny – diváky i divadelníky,“ přiblížila koncertní večer jeho režisérka a zároveň umělecká šéfka divadla Hana Mikolášková.

Spoluautory písní jsou například režiséři Dodo Gombár, Martin Františák, Jakub Nvota, Jan Antonín Pitínský, Petr Štindl a hudební skladatelé Mario Buzzi, Petr Hromádka, Zdeněk Král a David Rotter, ale i muzikanti, kteří budou ten večer účinkovat - například František Segrado, Josef Ručka nebo Jitka Šuranská. Vedle nich přispěli svým umem i „domácí“ kolegové: herec Tomáš David, který věnoval Heleně Čermákové hned dvě písně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků