Hlavní obsah
Festival baví i nejmenší návštěvníky Foto: Klára Kašparová

Poličské kulturní léto vyhlašuje bitvu na filmovém plátně i u hradeb

Prázdninový festival vrcholí, promítačka letního kina se téměř nezastaví a v tvořivých dílnách je veselo. Závěr červencového programu bude však ještě napínavý. Poličské kulturní léto vyhlašuje bitvu na plátně i u hradeb.

Festival baví i nejmenší návštěvníky Foto: Klára Kašparová
Poličské kulturní léto vyhlašuje bitvu na filmovém plátně i u hradeb

V sobotu 18. července v parku u hradeb vyroste ležení středověkých bojovníků a odehraje se zde bitva, která nadšencům historie Poličky předvede, jak to mohlo vypadat před založením města. Na návštěvníky mimo jiné čeká ukázka zbraní, zbroje, řemesel a dobové kuchyně.

Bojovat se bude i na filmovém plátně. „Ve středu 22. července promítneme válečný film Železná srdce s Bradem Pittem v hlavní roli. Pátek 24. července bude patřit fanouškům Star Treku, ale i těm, kteří kouzlo legendárního sci-fi filmu ještě neobjevili,“ sdělila za organizátory Klára Kašparová.

Letní kino přinese mnoho dalších zajímavých podívaných, i nejmenším návštěvníkům. Poslední červencovou sobotu přiletí na plátno včelka Mája. Dětem tu zpestří prázdniny i divadlem a tvořivými dílnami.

Kompletní červencový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o. s. MaTami.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků