Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

Policisté dopadli lupiče, který napadl a okradl seniora

Pouhou hodinu unikal lupič, který v pondělí 9. prosince kladivem napadl a okradl penzistu v obci na Zlínsku. Policisté ho dopadli na Přerovsku. Teď už sedí ve vazební věznici a čeká na trest. Za zvlášť závažný zločin loupeže může jít až na deset let za mříže.

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR
Policisté dopadli lupiče, který napadl a okradl seniora

„V pondělí kolem půl jedné odpoledne přišel k rodinnému domu dvaašedesátiletého muže mladík, kterého senior vpustil dovnitř, protože ho trochu znal, jelikož mu před nedávnem prodával auto. Mladý muž šel za seniorem za účelem krádeže peněz. Nejprve penzistu žádal o pomoc při opravě auta, potom ho dvakrát udeřil přineseným kladivem do hlavy a odcizil mu částku přesahující 10 tisíc korun,“ informovala dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Jednalo se o důchod, který seniorovi asi před půl hodinou přinesla poštovní doručovatelka. Poté, co muž z domku s penězi odešel, přivolal zraněný muž policii. Na místo přijela i rychlá záchranná služba, která mu ošetřila tržnou ránu na hlavě a odvezla ho do nemocnice.

„Policisté zjistili od poškozeného popis vozidla i podezřelého z napadení a krádeže peněz a okamžitě informovali hlídky v terénu nejenom ze Zlínského kraje, ale i okolních krajů. Netrvalo dlouho a lupiče vypátrali.

„Prvosledová hlídka přerovských policistů zastavila podezřelého muže v Přerově ve vozidle VW Passat. Při kontrole působil nervózně a neklidně. Měl u sebe přes deset tisíc korun, ke kterým uváděl, že je našel na trolejbusové zastávce ve Zlíně. Policisté šestadvacetiletého mladíka z Přerovska zadrželi pro podezření z loupeže a odvezli na přerovské obvodní oddělení, kde si ho převzali zlínští krajští kriminalisté,“ pokračovala mluvčí.

Kladivo ve vozidle policisté nenašli, později je ale zadržený lupič přivedl na místo, kde ho při cestě ze Zlínska zahrabal do hlíny.

„Krajští kriminalisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupež, za který mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Současně podal vyšetřovatel státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval, a včera dopoledne jsme muže eskortovali do vazební věznice,“ dodala Lenka Javorková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků