Hlavní obsah
Místo havárie linkového autobusu v Orlických horách. Foto: PČR

Policie hledá cestující z autobusu, který narazil na Orlickoústecku do stromu

Policisté hledají cestující, kteří jeli v pátek 25.května linkovým autobusem na Orlickoústecku blízko Žamberka na silnici směrem na Kunvald. Autobus zde narazil do stromu, dříve než policisté přijeli, ale cestující odešli. Policisté však potřebují jejich svědectví.

Místo havárie linkového autobusu v Orlických horách. Foto: PČR
Policie hledá cestující z autobusu, který narazil na Orlickoústecku do stromu

V pátek 25. května odpoledne krátce po 13. hodině havaroval linkový autobus na silnici ve směru od Rokytnice v Orlických horách na Kunvald.

Po příjezdu policejní hlídky řidič udal, že se vyhýbal protijedoucímu vozidlu a při najetí na krajnici zadní části narazil do stromu břízy. Při tomto nárazu se jedna z cestujících zranila a musela být z místa havárie převezena k lékařskému ošetření do nemocnice.

U řidiče na místě provedená dechová zkouška na alkohol vyloučila, že by před jízdou požil alkoholický nápoj. Na autobusu však vznikla škoda, která byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Vzhlem k tomu, že všichni cestující před příjezdem policejní hlídky odešli, obrací se policie na cestující tohoto autobusového spoje, aby se přihlásili na linku 158 nebo přímo dopravním policistům na telefon číslo 974 580 251 za účelem podání bližších informací této nehody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků