Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

Pokus okrást důchodkyni falešnému vnukovi nevyšel

Neúspěchem skončil pokus podvodníka, který se v úterý 25. září v telefonu vydával za vnuka a pokoušel od dvaaosmdesátileté ženy z Kroměřížska vylákat 300 tisíc korun a šperky.

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR
Pokus okrást důchodkyni falešnému vnukovi nevyšel

„Po pachateli, jenž se dopustil trestného činu podvod ve stádiu pokusu, nyní pátrají policisté. V případě dopadení mu hrozí až pět let vězení,“ informovala ve středu 26. září policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V úterý odpoledne zavolal na pevnou linku dvaaosmdesátileté ženy z Kroměřížska neznámý muž. Do telefonu se nepředstavil, tvrdil však, že má angínu, a proto se mu špatně mluví. Když se ho stará paní zeptala, kdo vlastně je, řekl jí, ať hádá.

„Napadlo ji, že by to mohl být vnuk, a tak volajícímu sdělila jeho jméno. Muž ihned souhlasil a začal se za něho vydávat. Pověděl jí, že má finanční problémy a nutně potřebuje 300 tisíc korun. Stará paní však doma měla pouze 70 tisíc, a tak ji údajný vnuk přemlouval, aby další peníze vybrala z banky. Vyptával se jí také, zda má v bytě něco cenného na prodej, nejlépe šperky. Po chvíli se dohodli na tom, že paní zavolá do banky a zjistí, zda může své úspory vybrat hned,“ popsala událost policistka.

Asi za půl hodiny podvodník volal znovu. „Jenže stará paní, které se předchozí rozhovor nepozdával, už měla vše ověřeno přes vnukovu manželku. Neznámému muži proto řekla, že mu žádné peníze nedá. Případ nyní prověřují kriminalisté,“ dodala Simona Kyšnerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků