Hlavní obsah
Nina Van Horn sings Nina Simon Foto: archiv kapely

Pocta hvězdě soulu, jazzu i blues Nině Simon

Do budějovické Slávie zavítá v pátek 6. ledna ojedinělý hudební projekt - Nina Van Horn sings Nina Simon.

Nina Van Horn sings Nina Simon Foto: archiv kapely
Pocta hvězdě soulu, jazzu i blues Nině Simon

Francouzsko-americká zpěvačka Nina Van Horn přijíždí v rámci svého krátkého evropského turné do Česka s koncertním programem, v němž zpívá písně slavné Niny Simone.

Tato zpěvačka, klavíristka i aktivistka za lidská práva se v druhé polovině 20. století stala ikonou soulu, jazzu, gospelu i R&B. Cover verze jejich písní vytvořili třeba Aretha Franklin, David Bowie, Roberta Flack, Jeff Buckley, Muse, Katie Melua a mnoho hiphopových a jiných moderních umělců vytvořilo z jejích skladeb posluchačsky velmi úspěšné samply a mixy.

Nina Van Horn je bývalá klasická tanečnice, která se scéně pohybuje od 14 let a dokazuje to pokaždé, když vstoupí na jeviště. Začala jako tanečnice klasických tanců, když vystupovala s Lyric Company of France. Poté zjistila, že umí zpívat a to dost dobře a stala se sopranistkou.

V klasickém zpěvu ale nenašla, co opravdu hledala. Rozhodla se proto odjet do Texasu a stát se country zpěvačkou. Její mnohá dobrodružství ji nakonec zavedla do New Orleans, kde našla skutečné uspokojení v blues, jízdě na Harley, ve whisky a cigaretách. Všechny tyto vášně vytvarovaly její hlas přesně pro tento druh hudby, která se stala jejím životem!

V roce 2013 získala 2 ocenění ve Francii a Německu za její poslední CD Seven Deadly Sins jako Best Blues electric CD.

„Nejsyrovější bluesová žena v showbyznysu” - to je titul, který na ní napasoval její baskytarista, a který na Ninu velmi sedí. Nina Van Horn  neúnavně cestuje po této planetě, pozoruje svět a přetváří ho do svých písní. Procestovala Indii, Argentinu, Malajsii, Evropu, Čínu, Korej a Thajsko, kam vždy přináší stejnou zprávu: Láska a hudba je odpověď!

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků